Commodore powraca!

Czy jest ktoś na sali, kto nie pamięta Commodore albo Amigi? Wiemy, że gimby nie znajo, ale powinny z tematem się zaznajomić, bo dzięki tym maszynom mamy teraz dostęp do konsol ósmej już generacji.
comodore-otw.jpg

Ale zanim pojawiła się oszałamiająco realistyczna grafika, interaktywna rozgrywka i rozbudowana fabuła, gry były zbiorem kolorowych pikseli, którym znaczenie musiała nadawać daleko posunięta wyobraźnia. Bo czasem delfin wyglądał jak banan, a palma jak dynamit. Ale nie przeszkodziło to Commodore 64 w rozprowadzeniu 17 milionów sztuk produktu, co dało rekord Guinnessa w ilości sprzedanych komputerów.

Dwóch Włochów postanowiło zagrać na naszych sentymentalnych westchnieniach i reanimują markę Commodore , ale pod postacią smartfonów. Chcą wprowadzić telefon, który sygnowany będzie kultową literą C i zawierać będzie emulatory gier z Commodore i Amigi. Wszyscy mieliśmy identyczną reakcję: hut up and take my money!

comodore1.jpg

Parametry techniczne Commodore PET:
Ekran: 5,5 cala, 1920x1080, Gorilla Glass 3
Procesor: ośmiordzeniowy 1.7 GHz Mediatek 64-bit z ARM Mali T760 GPU
System: Android 5.0
Aparat: główny - Sony 13 MP f/2.0, przedni – 8 MP
Wideo: 1080p HD
RAM: 2 GB lub 3 GB
Pojemność dysku: 16 GB lub 32 GB
Akumulator: 3000 mAh
Cena: 289 dolarów za model 2GB/16GB, 349 dolarów za model 3GB/32GB
Smartfon Commodore będzie dostępny na rynkach: włoskim, francuskim, niemieckim i polskim.

Commodore popularne było od połowy lat 80. W 1994 roku firma ogłosiła bankructwo. Od tamtej pory wiele osób próbowało wskrzesić legendę, jednak nikomu nie udało się to skutecznie. Liczymy na to, że tym razem uda się to Włochom, a docelowo może reanimują również stare komputery na kasety!Dodał(a): PJ Wtorek 28.07.2015