Coke Live Music Festival 2013

Nadchodzi kolejny wielkie wydarzenie, które w kalendarzu każdego festiwalowi cza jest oznaczone czerwonymi kartkami.

Coke Live Music Festival 2013Ale muzyczne święto Coke Live Music Festival to muzyczna uczta złożona z tak wielu różnorodnych dań, że każdy naje się tam do woli. I nie należy się bać niestrawności, bo line up zadowoli każdego, komu chodzi nóżka na dźwięk muzyki.

Do tej pory Coke Live Music gościł w Krakowie sześciokrotnie. Od 2006 roku organizator raczy nas m.in. takimi kąskami jak: 50 Cent, Jay-Z, The Roots, Kanye West, The Prodigy, The Killers, Placebo, Akon, Rihanna, Timbaland, Common, Faithless, Missy Elliot, Sean Paul oraz Snoop Lion, który w zeszłym roku na CLMF 2012 ostatni raz zagrał w Polsce jako Snoop Dogg. Ten ostatni akcent jest bardzo znaczący, bo pożegnanie rapera zdawało się nie mieć końca, a tłum nie chciał puścić artysty ze sceny.LINE UP
W tym roku będzie równie apetycznie. Poniżej pełna lista artystów w porządku alfabetycznym, obok daty i sceny występów.

BIFFY CLYRO 09.08.2013 MAIN STAGE
BISZ B.O.K LIVE BAND 09.08.2013 CRACOW STAGE
BRODKA 09.08.2013 MAIN STAGE
THE CRIBS 10.08.2013 MAIN STAGE
FRANZ FERDINAND 09.08.2013 MAIN STAGE
FLORENCE AND THE MACHINE 10.08.2013 MAIN STAGE
KATY B 10.08.2013 CRACOW STAGE
MELA KOTELUK 09.08.2013 MAIN STAGE
MAGNIFICENT MUTTLEY 09.08.2013 CRACOW STAGE
MARIKA & SPOKOARMIA 10.08.2013 MAIN STAGE
REGINA SPEKTOR 09.08.2013 CRACOW STAGE
TRES.B 10.08.2013 CRACOW STAGE
WU-TANG CLAN 10.08.2013 MAIN STAGE

WAŻNE INFORMACJE OD ORGANIZATORA:

DOJAZD
Dojazd autobusami komunikacji miejskiej  z okolic Dworca PKP Kraków Główny na teren festiwalu:
linia 129 – kierunek: Czyżyny Dworzec, zatrzymuje się na przystanku DWORZEC GŁÓWNY ZACHÓD GALERIA na ulicy Pawiej, kurs do przystanku Okulickiego.
linia 152 – kierunek: Aleja Przyjaźni, zatrzymuje się na przystanku na DWORZEC GŁÓWNY na ulicy Basztowej, kurs do przystanku Okulickiego.
Inne linie zatrzymujące się w pobliżu terenu festiwalu:
linia 159 - początek trasy: Cichy Kącik, kierunek: Os. Piastów, przystanek: Okulickiego
linia 172 - początek trasy: Bronowice Małe, kierunek: Kombinat, przystanek: Bora - Komorowskiego
Darmowe autobusy festiwalowe:
Jak co roku Miasto Kraków i organizatorzy festiwalu do dyspozycji festiwalowiczów udostępniają bezpłatne autobusy kursujące wahadłowo z okolic Dworca Głównego na teren festiwalu. Godziny ich kursowania zostaną podane wkrótce.

BILETY
Karnet dwudniowy 245 PLN
Karnet dwudniowy z polem namiotowym 275 PLN
Bilety jednodniowe 155 PLN

POLE NAMIOTOWE
Działa od 9 sierpnia od godz. 08:00 do 11 sierpnia do godz. 15:00.
Dostępne tylko dla osób, które wykupiły karnet 2-dniowy z polem namiotowym.
Pole nie jest podzielone na strefy. Na terenie pola znajduje się punkt sprzedaży soft-drinków, punkt ładowania telefonów komórkowych, prysznice z dostępem do ciepłej wody, piłkarzyki oraz kafejka internetowa ALTERKLUBU z dostępem do Wi-Fi, gdzie możesz ściągnąć darmową festiwalową aplikację oraz posłuchać radia CLMF.Florence and the Machine (10.08.2013)

To przede wszystkim Florence Welch, 26-letnia rudowłosa wokalistka, której potężny kontralt sprawia niekiedy wrażenie, jakby nie mieścił się w utworach przez nią samą skomponowanych. Skala jej możliwości wokalnych jest niespotykana nie tylko pośród młodych wokalistek związanych ze sceną alternatywnego popu, ale także wśród artystek, które debiutowały na przestrzeni ostatnich lat. Najważniejsza gwiazda wielu ubiegłorocznych festiwali; autorka dwóch płyt, które w Polsce pokryły się platyną, a na całym świecie sprzedały się w ilości kilku milionów egzemplarzy; artystka, która jesienią ubiegłego została wybrana przez The Rolling Stones do wspólnego zaśpiewania klasyka „Gimme Shelter” i wreszcie liderka grupy, łączącej fanów popu i alternatywy.

Franz Ferdinand (9.08.2013)
Każdy występ tego zespołu mogłyby wypełnić właściwie same przeboje. Po trzech płytach, publiczność ma tyle koncertowych faworytów, że Franz Ferdinand nie musieliby nagrywać już kolejnego albumu. Ale ten pojawi się już wkrótce, a w sierpniu usłyszymy go na żywo, bo Franz Ferdinand właśnie zostali headlinerami Coke Live Music Festival! Wszystko zaczęło się osiem lat temu od singla „Take Me Out”. Zawierający go album „Franz Ferdinand”, wydany na początku 2004 roku, osiągnął szczyt wielu muzycznych podsumowań roku, zgarnął Mercury Music Prize a grupie przyniósł Brit Award dla najlepszego zespołu. Od dwóch lat zespół nagrywa czwarty album, nie narzucając sobie żadnych terminów, nie zdradzając, tajemnic dotyczących brzmienia i pomysłów na oczekiwane wydawnictwo. W sumie podczas różnych występów Franz Ferdinand zaprezentowali 10 zupełnie nowych kompozycji, być może w Krakowie odsłonią więcej!

Biffy Clyro (9.08.2013)

Istniejąca od 1995 roku formacja Biffy Clyro to doskonały przykład grupy, która wytrwale wypracowywała swoją pozycję na scenie muzycznej, z płyty na płytę, z koncertu na koncert, budując coraz liczniejszą grupę fanów. Z sześcioma albumami na koncie, w tym wydanym w styczniu „Opposites” – debiut na szczycie listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii, oraz statusem headlinera na kilku europejskich festiwalach, Biffy Clyro jawią się jako jedna z najważniejszych brytyjskich grup rockowych 2013 roku.Wu-Tang Clan (10.08.2013)
Nowy Jork stworzył hip-hop. Ale nowojorski hip hop tworzyły takie składy jak Wu-Tang Clan i takie albumy jak ich debiutancki „Enter the Wu-Tang (36 Chambers)”, będący fundamentalnym dziełem dla całego gatunku. Wydany dokładnie 20 lat temu, stał się idealnym pretekstem, by w 2013 roku Wu-Tang Clan powrócił na scenę w składzie, który każdego fana hip-hopu doprowadzi do szybszego przepływu krwi w żyłach. Na scenie zobaczymy: RZA, Ghostface Killah, GZA, Cappadonna, U-God, Masta Killa, Reakwona, Method Man i Inspectah Deck. W takiej konfiguracji powstawał także zupełnie nowy album Wu-Tang Clan, zatytułowany „A Better Tommorrow”.

Mela Koteluk (9.08.2013)
Z ceremonii Fryderyków 2013 wyszła z dwiema prestiżowymi statuetkami: za Debiut Roku i dla Artystki Roku. To duże wyróżnienie dla wokalistki, która świadomie romansuje z estetyką dream popu i łobuzersko puszcza oko do eklektycznych konwencji. Płynnie przechodzi od alternatywy do wysokiej klasy popu. Prasa porównuje ją do Gaby Kulki czy Kasi Nosowskiej, a sama Nosowska poleca Melę w dymku na okładce debiutanckiej płyty „Spadochron”. Klimat tego albumu budują przestrzenne brzmienia instrumentów i bezpretensjonalna, pełna zgrabnych metafor narracja Meli.

Très.b (10.08.2013)
Najpopularniejszy polski zespół międzynarodowy: troje członków zespołu reperezentuje pięć narodowości. Za "umiejętne połączenie siły i delikatności w muzyce, która jest jednocześnie niezależna i przebojowa" tygodnik „Polityka” nagrodził ich Paszportem. Kapituła nagrody Fryderyka przyznała im statuetkę za najlepszy debiut, chociaż już wówczas debiutantami nie byli. Zespół wydał jak dotąd dwie płyty - "The Other Hand" oraz "40 Winks of Courage", zbudował mocną markę w Polsce i coraz odważniej sięga po zagraniczne rynki muzyczne.   


Dodał(a): gianni Wtorek 23.07.2013