Brat Patryka Jakiego skazany za posiadanie narkotyków

Sąd Rejonowy dla Warszawy–Woli ogłosił, że Filip J. zostanie skazany na 4 miesiące pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany dwa lata temu i wówczas policjanci znaleźli przy nim marihuanę. Dodatkowo 6,5 grama miał także w mieszkaniu.
Zrzut ekranu 2022-05-24 o 10.02.36.png

Według informacji, które otrzymali dziennikarze Radia Zet, część prokuratorów przydzielonych do sprawy była za jej umorzeniem, na podstawie na podstawie art. 62a Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Filip J. przez 4 miesiące będzie wykonywać nieodpłatne, kontrolowane prace społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Dodatkowo musi opłacić koszty sądowe, czyli ok. 2 tys. zł.

Prokuratura złożyła wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku, co oznacza, że będzie chciała się od niego odwołać. 

Filip J. tłumaczył, że miał receptę na medyczną marihuanę. Dziennikarze rzeczywiście ustalili, że od kilku miesięcy był jej pacjentem. "Leczę się na bezsenność i nerwicę lękowo-depresyjną. Susz, który u mnie znaleziono, był od dilera, bo nie mogłem zrealizować recepty. Nie czuję się przestępcą. I nie ukrywam, że jestem za legalizacją marihuany stosowanej rekreacyjnie i rzeczywistą legalizacją tej medycznej, a nie fikcją, z którą teraz mamy do czynienia" – mówił po zatrzymaniu.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Wtorek 24.05.2022