Abu Dhabi - tak brzmi luksus w 50 językach

Gdyby wziąć ze świata wszystko co najbardziej prestiżowe i umieścić w jednym miejscu, to zapewne wyglądałoby jak Abu Dhabi. Miasto, które zaspokaja wszystkie potrzeby, oczarowuje i sprawia, że chce się tam wracać.
Abu Dhabi

Z samolotu Zatoka Perska wygląda jak szmaragd upuszczony na piasku. Po sześciu godzinach lotu otwierają się drzwi i uderzenie gorącego powietrza potwierdza, że jesteś u celu. Abu Dhabi jest jak mocna czarna kawa, którą miejscowi częstują w geście powitania. Pachnie przyprawami i sprawia, że szybciej bije serce. A to dopiero początek. 

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Nad miastem dominuje kompleks pięciu wież Etihad Towers, które zostały wybudowane w 2011 roku. Oprócz tego, że ich projekt zgarnął kilka prestiżowych nagród, to miłośnicy filmów akcji powinni je kojarzyć z filmu „Szybcy i wściekli”. 

Ekskluzywne wysokościowe swoim kształtem przypominają żagle i w ten sposób nawiązują do portowej historii miasta. Najwyższy z budynków mierzy 305 metrów. Znajdująca się tam elitarna restauracja jest równocześnie najwyższym punktem widokowym w mieście.

Warto też zajrzeć do Pałacu Narodów, który od niedawna jest dostępny dla turystów. Wnętrze oszałamiającej rezydencji zostało urządzone przy użyciu trzech kolorów, które naturalnie występują w miejscowym pejzażu: bieli, błękitu i żółcieni.

Całość oczywiście uzupełnia złoto, które podkreśla wszechobecny przepych. Można tam nie tylko poznać historię i kulturę Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale też nacieszyć oko podarunkami ofiarowanymi głowie państwa przez zagranicznych przywódców
iStock-152041788.jpg
Po zaspokojeniu potrzeb duchowych, można śmiało zadbać o ciało. Z tym też nie powinno być problemu, ponieważ w Abu Dhabi znajduje się jeden z czołówki najbardziej luksusowych hoteli na świecie.

W Emirates Palace każdy z gości ma do dyspozycji osobistego kamerdynera, który nie tylko dba o spełnianie bieżących życzeń, ale również pomoże przy ubieraniu się i pakowaniu bagażu. Do jego zadań należy również przygotowanie apartamentu do snu.

Nie ma obaw, że nie dogadasz się z personelem, ponieważ zatrudnione przez hotel osoby porozumiewają się w pięćdziesięciu językach. Miejsce jest też idealne na wypadek, gdybyś chciał zorganizować jakąś większą imprezę – sala balowa może pomieścić 2800 gości. 

LUWR I ROLLERCOASTER 

Jeśli wciąż czujesz niedosyt, to możesz udać się do Luwru. I to wcale nie znaczy, że trzeba w tym celu jechać się do Paryża. Abu Dhabi ma własny! W 2017 zostało otwarte muzeum Louvre Abu Dhabi. Nikt nie wie, ile kosztowała licencja na używanie jednej z najbardziej rozpoznawalnych nazw na świecie, ale wiadomo, że władze wykupiły do niej prawa na trzydzieści lat.
louvre
Dla tych, którym sztuka i luksus to za mało, też coś się znajdzie. Spragnieni prawdziwych emocji mogą stawić czoła najszybszemu rollercoasterowi na świecie rozpędzającemu się do 240 km/h. A już wkrótce będzie można spróbować swoich sil na ściance wspinaczkowej i tunelu aerodynamicznym – oczywiście obydwie atrakcje będą największe, najszersze i najwyższe na całym świecie. 

WYGRAJ WYJAZD

Poczułeś już wiatr we włosach? To świetnie. Abu Dhabi jest jeszcze bliżej niż myślisz. Podpowiedzieliśmy ci, co możesz robić w wolnym czasie w jednym z najbogatszych miast świata. Teraz potrzebujesz jedynie odrobiny wyobraźni i paszportu. Resztę zrobi za ciebie marka Stock Prestige. Wystarczy, że kupisz dowolną butelkę Stock Prestige Vodka, zachowasz paragon, dasz znak na Messengerze marki, że jesteś gotowy do drogi, i odpowiesz na pytanie konkursowe.

Zastanów się dobrze, z którą ze znanych osób chciałbyś obejrzeć finałowy wyścig jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń motoryzacyjnych na świecie, który odbywa się właśnie w Abu Dhabi i dlaczego. Bo na takie pytanie będziesz musiał odpowiedzieć, jeśli chcesz wziąć udział w konkursie.

A na pewno chcesz. Choćby dlatego, że co tydzień można wygrać 150 butelek z limitowanej edycji Stock Prestige. Z kolei na zwycięzcę głównej nagrody czeka dwuosobowy wyjazd na Grand Prix Formuły 1 w Abu Dhabi. Zgłoszenia są przyjmowane do 20.10.2019. Gotowi na przygodę?na zywo stock.jpg


Dodał(a): CKM / fot. iStock Piątek 04.10.2019