Elon Musk pokazał wnętrze statku, którym chce polecieć na Marsa

Era turystycznych lotów kosmicznych rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy Denis Tito jako pierwszy komercyjny klient odwiedził rosyjską stację Sojuz. Musk zapowiada kolonizację Marsa i pokazuje wnętrze rakiety SpaceX.

mars

Twórca SpaceX uważa, że podróż na Marsa jest jak wejście na Mount Everest – to bardzo niebezpieczne, ale ludzie ciągle próbują. Podobnie jest z czerwona planetą. Choć może być to podróż w jedną stronę, to miliarder jest zdeterminowany by to zrobić i właśnie pokazał film z wnętrza rakiety.Elon Musk jest przekonany, że uda mu się zorganizować załogową misję na Marsa. W tym celu jego firma buduje specjalny statek, którego wnętrze właśnie pokazał pomysłodawca projektu. Na nagraniu widać olbrzymią przestrzeń cargo o udźwigu prawie 500 ton. Dla porównania, najnowszy Boeing 787 Dreamiliner ma bagażniki, które mogą zabrać 30 ton załadunku. 

Naukowcy gaszą zapał zamożnego marzyciela i twierdzą, że technologia nie pozwala jeszcze na tak śmiałe plany. Ich zdaniem nie będzie to możliwe jeszcze przez dekady. Elon Musk się nie poddaje i prace trwają w najlepsze.Początkowo projekt nosił nazwę Big Fucking Rocket, ale jego nazwa została zmieniona na bardziej przyzwoitą – Starship. Pierwsza misja ma wystartować w 2022 i jej celem będzie dostarczenie sprzętu niezbędnego do budowy pierwszej marsjańskiej bazy. 

Następnym krokiem ma być lot załogowy, który Musk zaplanował na 2024 rok. Głównym zadaniem pierwszych ludzi na Marsie będzie zorganizowanie przestrzeni do życia, która umożliwi przyjmowanie kolejnych ekspedycji.

Podróże w kosmos to tylko jedna strona medalu. Konstruktorzy wierzą, że ich pojazd będzie mógł być używany również na Ziemi i pozwoli na przemieszczenie się do dowolnego miejsca globu w mniej niż godzinę.


Sonda

Czy poleciałbyś na Marsa?ZOBACZ TAKŻE: LEAUGE OF LEGENDS I LUKSUSOWA MARKA PODJĘŁY WSPÓŁPRACĘDodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 04.10.2019