13 najdroższych rzeczy świata

Nie ma lepszego sposobu na pobudzenie pogrążonej w kryzysie gospodarki niż … zakupy
bogacz


Gdy chodzimy do monopolowego, widzimy wokół coraz mniej szczęśliwych twarzy. W mediach padają groźnie brzmiące hasła: „kryzys”, „bankructwo”, a nazwy takich pięknych krajów, jak Grecja, Hiszpania lub Portugalia, nie kojarzą się już z wakacjami. Dlatego, kiedy wszyscy mówią, jak oszczędzać, ”, my uczymy, jak wydawać! Podobnie bowiem jak premier Tusk jesteśmy urodzonymi optymistami i wierzymy w zaklinanie rzeczywistości! Prezentujemy zatem zestaw najdroższych rzeczy na świecie, których zakup nie tylko przyniesie ci radość, ale również zakończy wszelkie spekulacje na temat jakiegokolwiek kryzysu!

ZEGAREK 4 200 000 ZŁ
|
patek zegarek .jpg
Kiedy inni wszędzie wypatrują wskazówek, jak uniknąć bankructwa, ty dyskretnie – acz z przyjemnością – zerkaj na wskazówki zegarka marki Patek Phillipe 5002P z platynową kopertą. Na tym złożonym z 686 elementów czasomierzu z 48–godzinną rezerwą chodu spokojnie licz sobie kolejne mijające godziny tak zwanego globalnego kryzysu ekonomicznego.

PIACH 250 ZŁ
New York Yankees.jpg
Inwestuj mądrze. Kup dwie łyżki, czyli ok. 10 g oryginalnego piachu z kultowego stadionu bejsbolowego amerykańskiej drużyny New York Yankees. W ten niekonwencjonalny, choć godny sposób pokażesz znajomym, że znajdujesz pieniądze dosłownie leżące na ulicy (no, na stadionie). Poza tym wesprzesz bankrutującą gospodarkę naszego sojusznika – Stanów Zjednoczonych!

MOTOCYKL 1 500 000 ZŁ

dodge tomahawk.jpg
Widząc cię, jak pędzisz takim cackiem, ludzie przestaną wierzyć w kryzys! Dodge Tomahawk V10 to maszyna wyprodukowana w liczbie zaledwie 10 egzemplarzy. Posiada silnik o mocy 507 KM (taki sam jak w Dodge’u Viperze), pali 7 l/100 km, zaś do setki przyspiesza w ledwie 2,5 s (deklarowana prędkość maksymalna to 480 km/h, ale użytkownicy zgłaszają podróże z szybkością ponad 680 km/h.)

PERKUSJA 790 000 ZŁ

drums.jpg
Bogaty (a jakże) zestaw perkusyjny Moon the Loon’s ręcznie wykonany w 1968 roku specjalnie dla Keitha Moona, perkusisty kultowej grupy The Who. Kultowo brzmiące bębny, werble i talerze ustawione na pokrytych 24–karatowym złotem stojakach mają certyfikat autentyczności domu aukcyjnego Christie’s w Londynie. Gdy tylko zasiądziesz przy tym instrumencie, twoje notowania towarzyskie wzrosną gwałtownie, jak kurs franka w lipcu!

REJESTRACJA 39 200 000 ZŁ
rejestracje .jpg
Pokaż,  że wahania w strefie euro nie tłumią twej fantazji! W Zjednoczonych Emiratach Arabskich kup samochodową tablicę rejestracyjną z „1” za, bagatela, 14 milionów baksów. „To najlepszy numer na świecie” – zachwala Said Khouri, obecny jej właściciel. Zdecydowanie odradzamy kupowanie tańszych rejestracji (np. z cyfrą „5” kosztuje 15 mln zł, a inna z napisem „F1” zaledwie 2 mln zł). Chcesz, oby doradcy finansowi cię wyśmiali?

APARTAMENT 67 500 ZŁ
penthouse .jpg
Apartamenty prezydenckie renomowanych hoteli to taniocha, na którą w czasach kryzysu nie możesz sobie pozwolić! Udaj się do Królewskiej Rezydencji Pingxi w Pekinie (Chiny) i za 15 tys. funtów (ok. 68 tys. zł) spędź noc we wnętrzach pełnych zabytkowych drobiazgów z czasów dynastii Qin (pierwsza dynastia Cesarstwa Chińskiego, ok. 221–206 r. p.n.e.). Tam śnij o tym, jak Polska pokonuje chińską dominację na rynkach przemysłowych!

ZABAWKA 9 000 000 ZŁ
Veyron .jpg
Niebotyczne ceny benzyny sprawiają, że posiadanie samochodu staje się nieopłacalne, a ty mimo wszystko chcesz mieć cztery kółka? Kup miniaturowy model Bugatti Veyrona autorstwa znanego szwajcarskiego modelarza Roberta Gulpena. Cacko to waży 7 kg i jest wykonane z platyny oraz 24–karatowego złota, zaś maskę wieńczy piękny diament. Uwaga! Drzwi otwierają się, a koła są ruchome!

KINO DOMOWE 16 800 000 ZŁ
kipnis studios .jpg
Wiadomości o rosnących cenach żywności przyprawiają cię o migrenę? Wyłącz kanał ekonomiczny i włącz dobry film wojenny! Musisz kupić solidne kino domowe, aby wybuchy i strzały sprawiły, że zapomnisz na chwilę o inflacji. Holenderska firma Kipnis–Studios poleca zestaw oparty m.in. o projektor Sony SRX–S110, odtwarzacz Toshiba HD–XA1 HD oraz wzmacniacze Mark Levinson Nr 33h.

ŚMIETNIK 9000 ZŁ
smietnik .jpg
„Nasz produkt jest nieco kosztowny, ale bardzo popularny. Mamy na niego mnóstwo zamówień” – tak o swoim koszu na śmieci pokrytym 24–kartowym złotem mówi Allan Sorensen z duńskiej firmy Vipp. Cieszymy się, że chętnych jest tak wielu, i radzimy: dołącz do nich! Jeżeli kryzys sprawi, że zaczniesz myszkować po śmietnikach, będzie to przynajmniej kosz niezwykle elegancki.

HAMBURGER 14 000 ZŁ
hamburger.jpg
Apetyczny jak perspektywa podniesienia ratingu do stopnia AAA+ hamburger francuskiego mistrza kuchni Huberta Kellera kupisz w Las Vegas. W bułce znajdziesz kotlet z japońskiej wołowiny Kobe, pasztet strasburski (foie gras) oraz czarne trufle. Ale najważniejsze, że restauracja roześle do twych znajomych certyfikaty zaświadczające, iż zjadłeś najdroższego burgera świata. Niech wszyscy wiedzą! A co?!

WYSPA 868 000 000 ZŁ
wsypa.jpg
Lisbon Island, czyli 3000 akrów piachu wystających z wody u wybrzeży Portugalii. Idealny teren na inwestycje (np. pole golfowe) lub do samotnego zamieszkania i kontemplowania nieprzewidywalnych praw rynku. Powiemy tak: Karaiby to nie są, ale jeżeli kupisz tę łachę, z pewnością znacząco podreperujesz budżet jednego z najbardziej zadłużonych krajów europejskich, a w dodatku znajdziesz swoją spokojną – nomen omen – wyspę na oceanie szalejącego kryzysu. Czyż to nie jest warte kilku głupich euro?

NÓŻ DO MIĘS 48 000 ZŁ

noz do miesa .jpg
Wysadzane 647 kryształkami Swarovskiego dzieło doskonałych płatnerzy z firmy Hoffmann/Pieper. Jego nazwa (Nesmuk) ma kojarzyć się z George’em „Nessmukiem” Searsem, wielkim XIX–wiecznym podróżnikiem, dziennikarzem i surwiwalowcem, który zaprojektował i wykonał uniwersalny nóż z szerokim ostrzem. Taka klinga służyła zarówno do skórowania zwierzyny, jak i cięcia drewna czy nawet... kopania dołów! Tobie ten współcześnie wykonany gadżet może się przydać do cięcia... kosztów! Ha! Ha!

WÓDKA 2 965 000 ZŁ
wodka .jpg
Wódka Diva wytwarzana w Szkocji jest poddawana unikalnemu procesowi filtracji przez węgiel z nordyckiej brzozy, a następnie przez piasek z pokruszonych diamentów. Do tego jeszcze w eleganckiej butelce wódki znajduje się garść kosztowności. Jest to jedyny trunek, którym wypada wznieść toast za zdrowie pięknych kobiet. Że co? Że „za koniec kryzysu”? Człowieku, jakiego kryzysu?!


Dodał(a): Stefan LiczyRzepa Wtorek 04.12.2012