Zostań testerem męskiej antykoncepcji. Jest gruba kasa

Badania nad męskim środkiem antykoncepcyjnym wkroczyły w kolejną fazę. A to oznacza, że producent substancji szuka chętnych do uprawiania seksu za pieniądze z własna partnerką. A wszystko w imię nauki.
iStock-891067124.jpg

O nowych odkryciach w dziedzinie męskiej antykoncepcji pisaliśmy już jakiś czas temu. Naukowcy jednak nie próżnują i prace nad substancją blokującą męską płodność weszły do kolejnego etapu, którym są testy na ludziach.

W związku z tym amerykański producent poszukuje 420 par z Europy i obu Ameryk, które wezmą udział w eksperymencie. Ich zadanie będzie polegało na wmasowywaniu przeźroczystej substancji co dwa dni w ramiona mężczyzn i obserwowanie ewentualnych skutków ubocznych. Substancja przez skórę ma się przedostawać do krwiobiegu i regulować produkcję plemników.

ZOBACZ TAKŻE: PIERWSZA POLSKA PORADNIA "GINEKOLOGICZNA" DLA MĘŻCZYZN

Oczywiście nie ma nic za darmo. Prowadząca testy organizacja NEST/T oferuje niezłą kasę. Mężczyźni za udział w testach mogą zgarnąć ponad 11 tys. złotych, dla kobiet przygotowano wynagrodzenie w wysokości ok. 4,5 tys. złotych ( odpowiednio 2985 i 1140 dolarów).

Oczywiście para, która zdecyduje się na uczestnictwo w testach musi się liczyć z ewentualnymi skutkami ubocznymi takimi jak tycie i trądzik oraz potencjalnym ryzykiem poczęcia. Choć zdaniem producenta ryzyko niechcianej ciąży jest mniejsze niż w przypadku stosowania prezerwatywy.

Żel zawiera żeńskie hormony sterydowe i testosteron. Pierwsze są odpowiedzialne za zatrzymanie produkcji plemników przez jądra, natomiast męski hormon płciowy ma za zadanie redukować skutki uboczne związane z przyjmowaniem jego żeńskich odpowiedników.

Z założenia naukowców wynika, że pierwsza faza testów ma trwać 12 tygodni. W przypadku niezadowalających rezultatów, czas ten zostanie wydłużony o kolejne 16 tygodni. Ostateczne wyniki badań klinicznych są oczekiwane w 2022 roku.


ZOBACZ GALERIĘ: BLANKA LIPŃSKA - NAGA SESJA DLA CKM 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 03.02.2020