Pierwsza polska poradnia „ginekologiczna” dla mężczyzn

W Gdańsku została otwarto Poradnię Chorób Prącia. Jest to wydarzenie o tyle ważne, że do tej pory nie było takiego ośrodka w Polsce.
iStock-1013436576.jpg

Twórcy poradni podkreślili, że mężczyźni nie zawsze wiedzą, do jakiego lekarza skierować swoje kroki, jeśli zaczynają obserwować niepokojące objawy nękające ich największy skarb. W przypadku kobiet sprawa jest o tyle prosta, że ginekolog posiada dość kompleksową wiedzę, natomiast do tej pory męskie narządy płciowe znajdowały się poza obszarem działalności kompleksowo wyspecjalizowanej placówki.

Poradnia Chorób Prącia powstała w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, a jej zręby tworzyli specjaliści z zakresu urologii, dermatologii i wenerologii. Ale pomocy mogą szukać też pacjenci z naprawdę poważnym problemami jak np. nowotwór prącia.

CZYTAJ TAKŻE: ANGIELSKI PACJENT. DZIWNY SPOSÓB NA EREKCJĘ

Dermatolodzy korzystając z dermatoskopów są w stanie ocenić stan zmian skórnych, natomiast urolodzy pobierają biopsję, ale mogą też wykonywać operacje plastyczne, obrzezanie a nawet rekonstrukcję.

Aby zostać pacjentem poradni konieczne jest skierowanie. Obecnie pod opieką specjalistów w Poradni Chorób Prącia jest ok. 50 mężczyzn.


ZOBACZ GALERIĘ: KATIE BELL. AMERYKA WYZWOLONA
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Środa 29.01.2020