Szkoła BDSM

Klapsy, wiązanie, skuwanie kajdankami, oblewanie ciał woskiem i przebieranie się za kucyka – witaj w barwnym świecie zabaw BDSM....na ostro

BDSM

Zapaleni miłośnicy takich ostrych zabaw stanowią aż 10 proc. ludzkości. Dlatego nie znasz dnia i godziny, gdy możesz nagle zetknąć się ze światem BDSM. A w takim momencie znajomość najważniejszych terminów, używanych w tym środowisku, może ci pomóc w uniknięciu mnóstwa bólu.

BDSM
Pod ten skrót można podciągnąć angielskie słowa typu „bondage” (wiązanie), „discipline” (dyscyplina), „domination” (dominacja), „sadism” (sadyzm), „submission” (uległość) czy „masochism” (masochizm). Już wiesz, na czym polegają te niegrzeczne zabawy?

Szkoła BDSM
Bondage
Królowa całego świata BDSM, czyli zabawa polegająca na wiązaniu, krępowaniu przy pomocy sznurów lub kajdanek. Szczególnie cenne są tu umiejętności plecenia węzłów, wyniesione z harcerstwa lub żeglarstwa.

Spanking
Dziewczyna była niegrzeczna? A więc czas dać jej kilka klapsów przy pomocy dłoni albo np. specjalnych pacek. Oczywiście wyłącznie wtedy, gdy ona to lubi. W innym wypadku to nie BDSM, lecz przemoc domowa!

Animal play
Zabawa BDSM polegająca na tym, że jedno z kochanków odgrywa rolę jakiegoś zwierzęcia – np. tresowanego psa albo ujeżdżanego kucyka. Często z gadżetami takimi, jak obroża albo uzda. Wiooo!

Age play
Spełnianie fantazji, w której jedna strona jest np. starszym nauczycielem, a druga odgrywa rolę młodziutkiej uczennicy. Daj jej niezłą szkołę!

Bad pain/ good pain
W takich zabawach ból dzieli się na dobry i zły. Ten pierwszy jest dla miłośników BDSM przyjemny, natomiast drugi pojawia się, gdy przesadzisz ze spankingiem albo innymi torturami. To różnica taka, jak np. pomiędzy „pozytywnym” bólem mięśni po porządnym treningu, a borowaniem zęba.

Black sheet party
Ktoś zaprasza cię na taką właśnie Imprezę Czarnej Kartki? Zastanów się dwa razy, bo możesz tam oberwać z tyłek – to slangowe określenie spotkania miłośników BDSM.

CBT
Z angielskiego „cock & ball torture” – oto zabawa polegająca na torturowaniu penisa i jąder masochisty (ściskanie, bicie, skręcanie, kopanie, polewanie gorącym woskiem). Zazwyczaj pastwi się tak nad nimi bezwzględna domina. Ty jej lepiej unikaj.

Dominant
Facet, który rządzi w układzie sadomasochistycznym, zwany też po prostu Panem. Jeśli to kobieta, nazywana jest Dominą, Dominatrix lub Maîtresse. Takim osobom lepiej nie mówić „nie” – są przyzwyczajone do wykonywania każdego ich rozkazu.

24/7
Tzw. total power exchange (całkowita wymiana mocy), czyli odgrywanie ról pana i niewolnicy nie tylko w określonych sytuacjach, lecz 24 godziny/ dobę, 7 dni w tygodniu. Czyli coś jak w albańskim modelu rodziny.

Dungeon
Czyli „loch” – pomieszczenie, wyposażone w odpowiedni sprzęt BDSM, np. specjalne meble do krępowania niewolnicy. Może to być prywatna piwnica, albo pokój w klubie dla sadomasochistów.

Szkoła BDSMTemperature play

Gorące zabawy, praktykowane przez miłośników zadawania bólu przy pomocy wysokich temperatur. Niektórym wystarcza np. rozgrzany olejek do masażu, masło, roztopiony wosk ze świecy albo warzywa ugotowane na parze. Zaawansowani lubują się w niebezpiecznych ekstremach, takich jak przypalanie części ciała żywym ogniem (tzw. fire play). Nie próbuj tego w domu!

Golden shower
Jak śpiewał zespół Apteka „A w łazience, zamiast wody, golden shower dla ochłody”. O co w tym chodzi? To zabawa w sam raz dla ludzi, których podnieca polewanie się moczem i oraz konsumowanie go.

Mummification
Mumifikacja polega na zniewalaniu uległej osoby poprzez owijanie niemal całego jej ciała np. przy pomocy taśmy klejącej albo warstw folii. Jeśli chciałbyś zostać taką mumią, musisz w pełni ufać drugiej osobie – jeśli nie zadba o zasady bezpieczeństwa, możesz się udusić lub przegrzać.

Safeword
„Słowo bezpieczeństwa”, którego powinieneś użyć, gdy domina zacznie cię lać zbyt mocno i naprawdę chcesz, aby przestała. Nie używa się np. „stop” lub „auć”, gdyż podczas zabawy łatwo możesz wymówić je odruchowo. Dlatego ustala się mniej oczywiste hasła, np. „kopytko” albo „wódka”.

Vanilla
Określenie, którym miłośnicy BDSM z wyższością albo pogardą określają wszystkich, których nie kręcą tego rodzaju zabawy.

Zobacz, co one na to.Dodał(a): Alex DeLarge Środa 21.09.2011