Jak często uprawiać seks?

Z badań i eksperymentów można dowiedzieć się niemalże wszystkiego. Naukowcy są w stanie wyliczyć nawet, ile czasu powinniśmy dziennie poświęcać na seks... żebyśmy byli szczęśliwi

shutterstock_131400920.jpg

Choć ludzie mają różne temperamenty i potrzeby, naukowcy są zdania, że można wyliczyć, ile czasu średnio potrzebujemy poświęcać na seks, aby cieszyć się z życia. Według raportu ScienceDirect, którego autorami są Christian Kroll z niemieckiego Jacobs University i Sebastian Pokutta z Georgia Tech, optymalny stosunek czasu pracy do czasu miłosnych uniesień powinien wynosić 36:106. Oznacza to, że na każde 36 minut roboty, aż 106 minut powinniśmy spędzić w łóżku! I oczywiście nie mamy tutaj na myśli spania... W tym miejscu warto podkreślić, że badacze doszli do następujących wniosków w oparciu o dzienny, a konkretniej 16-sto godzinny (!) rozkład dnia.

Nie wiemy, jakim cudem mielibyśmy znaleźć aż trzy razy tyle czasu na seks, co na pracę, ale w sumie nie zamierzamy się kłócić z tymi wyliczeniami. Może po prostu szczęśliwi ludzie powinni pracować tylko pół godziny dziennie? Albo połączyć pracę z seksem?


optimal-day-figure-12.jpg

ZOBACZ TAKŻE:

Na bogato na Instagramie.

Opublikowany przez Esquire Polska na 15 marca 2016

 


Dodał(a): BJ Środa 01.10.2014