8 faktów na temat kobiecych piersi

Jesteśmy pewni, że wszyscy nasi czytelnicy kochają kobiece biusty. Ale czy wiecie wszystko na ich temat?

shutterstock_290422271.jpg


Można nazywać nas zboczeńcami, można marudzić, że zamiast patrzeć w oczy, patrzymy w dekolt, ale prawda jest taka, że my po prostu kochamy kobiece piersi i nie jesteśmy w stanie tego zmienić. Ba! Nie chcielibyśmy tego zmieniać. W końcu dotykanie ich redukuje stres (czy ma ktoś wątpliwości, co do tego faktu?), a włożenie sobie w nie głowy może być lekiem na całe zło (sprawdziłem osobiście i polecam).

Jeśli jesteś miłośnikiem biustów, musisz być jednak świadomy z czym masz do czynienia. Oto 9 faktów na temat bimbałków, z którymi warto się zapoznać w celach edukacyjnych.


1. Niektóre kobiety mają orgazm piersiowy
Autorzy książki "Kocham kobiecy orgazm" - Dorian Solot i Marshall Miller zapewniają, że niektóre damy są w stanie przeżyć orgazm jedynie dzięki stymulacji piersi. Niestety z wyliczeń autorów badania wyszło, że takich pań jest zaledwie 1%.

2. Jedna pierś różni się od drugiej
Ludzkie ciało pełne jest asymetrii. Tak, jak trudno o dwie identyczne stopy, tak samo trudno uniknąć dysproporcji pomiędzy dwiema piersiami. Z badań opublikowanych w  czasopiśmie naukowym "International Journal of Clothing Science and Technology" wynika, że prawa pierś kobiet zazwyczaj jest większa od lewej. Na szczęście nie w każdym przypadku różnice te są widoczne na pierwszy rzut oka.

3. Piersi mogą ważyć tyle, co trzy cegły
Wyobraź sobie, że 365 dni w roku, 24 godziny na dobę musiałbyś dźwigać trzy cegły i spać z nimi położonymi na klatce piersiowej. Brzmi nieciekawie? Otóż, statystyczne staniki kobiet wypełniają biusty ważące od 0,2 kg nawet do 9 kg! Te największe odpowiadają właśnie wadze trzech cegieł! Do tego dochodzą jeszcze skrajne przypadki, takie jak chociażby Chelsea Charms, która dźwiga łącznie blisko 23 kg żywych bimbałków, czy Beshine, u której każda z piersi waży 16 kg, dając tym samym 32 kg ciężaru! To już jest jednak zdecydowany margines społeczny...

cycuszki.jpg

4. Im mniej mamy w portfelu, tym większe piersi lubimy
Badania przeprowadzone przez dwóch psychologów w 2013 roku wykazały, że mężczyźni, którzy mniej zarabiają preferują większe piersi niż ci, którzy zarabiają więcej. Dla mnie to oczywiste - pełne biusty rekompensują nam puste kieszenie.

5. Wszyscy patrzą na kobiecy bufet. WSZYSCY.
Z kolei inne badania pokazały, że na piersi zerkają nie tylko panowie, ale też panie. Udowodniły to eksperymenty z wykorzystaniem maszyn śledzących ich wzrok. Każdy z nas, bez względu na płeć, co jakiś czas przenosi wzrok z oczu na dekolt rozmówcy. To silniejsze od nas. Baby po prostu wstydzą się do tego przyznać.

6. Istnieje wiele typów sutków
Medycyna sklasyfikowała kilka rodzajów sutków: normalne, płaskie, opuchnięte, odwrócone (istnieją trzy rodzaje odwrócenia sutków) oraz jednostronne. Zgodnie z punktem 2., sutki mogą być różne w obu piersiach.

7. Niektórzy ludzie mają trzy sutki
Tzw. p
olitelia dotyka około 3% ludzi na świecie. W Stanach Zjednoczonych jest to 200 000 osób. Trzeci sutek może wytworzyć się praktycznie w każdym miejscu (niekoniecznie w obrębie dwóch standardowych).

8. Palenie i ciąża powodują zwis cycuszków
Palenie negatywnie wpływa na białko zwanego elastyną, które odpowiada za jędrność biustu. Z kolei destrukcyjny wpływ ciąży na baloniki został udowodniony i przedstawiony na konferencji dla Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych w 2007 roku.

źródło: IFLS
shutterstock_230134819.jpg


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. FameFlynet Czwartek 10.09.2015