Czy masturbacja jest dobra?

Oczywiście, że tak i wielokrotnie udowadnialiśmy to naszymi materiałami. Od razu dementujemy plotki o traceniu wzroku czy zmniejszeniu popędu seksualnego albo dysfunkcji erekcji. Teraz dodajemy do tego wideo stworzone przez naukowych freaków z kanału AsapSCIENCE. Ich argumenty nie pozostawiają nam wyboru. Bez względu na to, czy mamy stałe partnerki seksualne, czy nie.
czy-masturbacja-jest-zdrowa.jpg

Statystyki mówią, że 95% mężczyzn i 72% kobiet masturbowało się przynajmniej raz w życiu. I, jak dowodzą badania twórców wideo, dobrze robią sobie nie tylko single. 70% mężczyzn i 40% kobiet pozostających w związku, zadowalało się samodzielnie w przeciągu czterech tygodni od ankiety.

Podczas masturbacji wydziela się dopamina, która odpowiednio pobudza w naszych mózgach ośrodki odpowiedzialne za przyjemności i wynagradzanie, co obniża poziom stresu. Natomiast wytwarzane podczas orgazmu endorfiny, które zachwalają wszystkie fit laski, łagodzą nasz ból. Uwalniana jest też prolaktyna, wspomagająca szybsze zasypianie.

Kobiety dzięki robótkom ręcznym mogą zmniejszyć bóle menstruacyjne. Faceci natomiast podczas masturbacji pobudzają do działania system odpornościowy, który produkuje więcej białych krwinek. Zatem w przypadku grypy, do recepty wypisanej przez lekarza, dorzuć kilka solowych sesji. To również obniży ryzyko wystąpienia raka prostaty. Pod warunkiem, że doprowadzisz do wytrysku.Masturbacja poprawia jakość nasienia. Sperma osoby często ją wymieniającej w drodze samogwałtu, ma młodsze i bardziej sprawne plemniki. To sprawia, że częsta ejakulacja nie pogarsza jakości nasienia, a wręcz odwrotnie.

Dodatkowo masturbacja powoduje wzmocnienie mięśni dna miednicy, co pozwala zachować sprawność seksualną kobietom, a u facetów zapobiega zaburzeniom erekcji. Dodatkowo pozwala zachować popęd seksualny.

Jednak należy pamiętać, by – tak jak podczas seksu z drugą osobą – urozmaicać również masturbację. Jeśli będziemy zabawiać się zawsze w ten sam sposób, może nam spowszednieć i znudzić się, a co za tym idzie – będziemy mniej podatni na stymulację. To może prowadzić do spadku libido, jeśli trafimy do łóżka z partnerką. Zatem pamiętaj, by zabawiając się, zaskakiwać również samego siebie – w końcu uprawiasz seks z kimś, kogo kochasz i rozumiesz najlepiej.

Dodał(a): Jan Rzeźnik Poniedziałek 14.09.2015