Zwiastun nowego Top Gear!

Właśnie wypuszczono do sieci pierwszy zwiastun najnowszej serii najbardziej znanego programu motoryzacyjnego Top Gear. Zapowiada się epicko, choć już na starcie jest wiele kłopotów z produkcją nowych odcinków.
top-gear-zwiastun.jpg

Trio Clarkson, Hammond, May zrezygnowało z prowadzenie programu, który wywindowali na wyżyny popularności. Ok, dwóch ostatnich zrezygnowało, a pierwszy wyleciał za uderzenie w twarz jednego z producentów. Teraz zacierają ręce, bo przejął ich Amazon i stworzy z nimi nowy format motoryzacyjny. Widzowie też nie mogę się doczekać.

W międzyczasie ekipa BBC nakręciła 23. sezon swojego programu Top Gear. Zobacz zwiastun:


W najnowszej odsłonie kultowego już Top Gear wystąpią Chris Evans (DJ radiowy) i Matt LeBlanc (amerykański aktor z „Przyjaciół”), którzy poprowadzą program ze studia (1/4 – 1/3 odcinka), aczkolwiek pojawią się również w materiałach `spoza biura`, ale tam najwięcej materiałów stworzy czwórka pozostałych prezenterów. Będą to: Sabine Scmitz – czasem pojawiała się w materiałach Top Gear i jest królową toru Nürburgring, David Coulthard – emerytowany kierowca Formuły 1, Eddie Jordan – miał swój team w F1, Chris Harris – dziennikarz motoryzacyjny i jutuber, Rory Reid – dziennikarz motoryzacyjny no i oczywiście The Stig.

Po wielu problemach start 23. serii opóźniono z 8 do 22 maja 2016 i skrócono z 8 do 6 godzinnych odcinków. Trudności to m.in. trudności w przelocie ekipy do Kazachstanu (rosyjskie linie lotnicze nie dopuściły do lotu), choroba lokomocyjna Chrisa Evansa (choć może być symulowana, by przyciągnąć widownię), jego napięty grafik, który nie pozwala mu poświęcać zbyt dużo czasu na nagrania, a także odejście wielu członków ekipy, którzy mieli olbrzymie doświadczenie i wiedzę. Program ma też znacząco zmienić swoją formę, by uniknąć skojarzeń ze słynnym trio prezenterów. Co może uczynić z niego zwykły format telewizyjny, jakich jest już mnóstwo.

Z kolei start programu Clarksona, Hammonda i Maya, który nadal spowija mgła tajemnicy, zaplanowany jest na sierpień lub wrzesień tego roku. Obejrzeć go będzie można również w Netfliksie, który niedawno zawitał do Polski.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 31.03.2016