Wideo z kokpitu F-16 w 360 stopniach

Jak wygląda Polska z kokpitu F-16? Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych (DGRSZ) opublikowało właśnie widok z kamery filmującej w 360 stopniach, umieszczonej w kokpicie jednego z polskich myśliwców, biorących udział w paradzie lotniczej podczas ostatniego szczytu NATO w Polsce.
f16-360.jpg

Szczyt NATO odbył się w dniach 8-9 lipca, a jego ukoronowaniem była defilada lotnicza, którą podziwiali wszyscy na trasie przelotu maszyn z baz: Poznań – Krzesiny, Mińsk Mazowiecki, Dęblin do Stadionu Narodowego w Warszawie. Kilkadziesiąt samolotów floty powietrznej Polski i innych krajów członkowskich w szyku defiladowym zapełniło stołeczne niebo.

Samoloty podzielone były na osiem ugrupowań narodowych z każdego kraju, który wystawił reprezentację (Polska, Turcja, Niemcy, Węgry, Czechy, Hiszpania, Rumunia i Słowacja), a każdemu z nich przewodziły polskie F-16 lub Mig-21. Tureckie F-16, niemieckie Eurofightery, węgierskie i czeskie Gripeny, hiszpańskie Hornety, rumuńskie Mig-21 i słowackie Mig-29. Przed nimi polską flagę z kolorowego dymu ułożyły TS-11z Zespołu Akrobacyjnego „Biało-Czerwone Iskry”. Statki powietrzne leciały na wysokości 150 – 300 m nad ziemią. Pokaz zwieńczył NATO-wski samolot wczesnego ostrzegania E-3 Sentry AWACS.

Jednak to na F-16 latających z biało-czerwonymi szachownicami skupiła się głównie uwaga nasza i naszych gości. Jeden ze stalowych ptaków miał na pokładzie kamerę rejestrującą obraz w 360 stopniach.

Wideo najlepiej oglądać na pełnym ekranie, w jak najlepszej rozdzielczości (daj chwilę na zbuforowanie). Jeśli zechcesz „porozglądać się” dookoła i spojrzeć na łany zboża i rzepaku, chwyć obraz kursorem i poobracaj. Na smartfonach z opcją żyroskopu możesz poruszać urządzeniem w dowolną stronę. Jeśli masz wirtualne gogle, po prostu kręć głową dookoła.

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 26.07.2016