Ulepszony luksus

lexus | NX
Nowy grill, nowe zawieszenie i nowe światła – tak prezentuje się odświeżona wersja NX. Auto dostępne będzie w dwóch wariantach silnikowych, a na ulice ma wjechać w 2018 roku.
1d.jpg

W SKRÓCIE:

W nowym NX nie wprowadzono zmian w silniku, ale zmodyfikowano jego wygląd i usprawniono zawieszenie. Auto zaprezentowano podczas targów w Szanghaju, a dostępne ma być w 2018 roku.

PEŁNA WERSJA:
Dotychczas obecne na rynku Lexusy NX przeszły mały lifting. Ulepszony samochód będzie posiadał ten sam napęd co poprzednio. Czyli pod maską znajdzie się dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o zmiennym cyklu pracy, generujący 238 koni mechanicznych. W wersji hybrydowej tradycyjny motor będzie wspomagany dwoma elektrycznymi, łącznie wytwarzając 197 koni mechanicznych.

Usprawniono za to między innymi zawieszenie, które zostały zoptymalizowane pod kątem stabilności w czasie wchodzenia w zakręty. W systemie sterowania zmienną charakterystyką zawieszenia AVS  zwiększono liczbę ustawień z 30 do 650, co ma poprawić właściwości jezdne auta.  

Największe zmiany widać w wyglądzie. Zmodyfikowano kształt atrapy chłodnicy, zastosowano potrójne reflektory lamp, przypominające te z Lexusa LC, a światła przeciwmgielne przeniesiono na krawędzie zderzaka. Dobrze znany fanom marki grill również upiększono. Dodano satynowe akcenty i pionowe elementy w środkowej części.

Nowe auto japońskiej marki zostało zaprezentowano podczas targów w Szanghaju w 2017 roku. Nie podano ceny, ale na ulicach ma się pojawić jeszcze przed 2018 rokiem. Kompaktowy crossover zyskał już wariant sportowy, który obejmuje poprawiające aerodynamikę modyfikacje karoserii, a dodatkowo zmianie ulega również wystrój wnętrza, gdzie pojawiają się akcenty metalikowe.

NX po odświeżeniu zapiera dech w piersiach. Szczególnie swoim grillem, na którym planujemy smażyć kiełbaski.    Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:Lexus Środa 26.04.2017