Bestia z piekieł

1400 koni mechanicznych posiada piekielne auto z Meksyku. Inferno Exotic Car ma być nie tylko diabelnie szybkie, ale również niezniszczalne.

W SKRÓCIE:
Meksykańska firma motoryzacyjna pokazała model Inferno Exotic Car. Ma on mieć silnik generujący moc 1400 koni mechanicznych i osiągać setkę w 2,7 sekundy. Nadwozie zbudowane jest ze specjalnej mieszanki surowców, która może zwiększyć swoją objętość nawet stukrotnie.

PEŁNA WERSJA:
Meksykanie znani są z tego, że lubią mocne alkohole i siesty. Mało kto jednak wie o ich zamiłowaniu do superszybkich aut. Nowa firma motoryzacyjna, która przyjęła nazwę wprost z „Boskiej komedii” Dantego – Inferno, ma zamiar to zmienić i już niedługo uczynić kraj producentem jednego z najbardziej ekstremalnych samochodów na świecie.

Inferno Exotic Car, czyli w wolnym tłumaczeniu Egzotyczny Samochód Inferno, posiada silnik generujący moc 1400 koni mechanicznych, co pozwoli osiągnąć setkę w zaledwie 2,7 sekundy. Maksymalna prędkość tego cuda to 394 km/h. I chociaż już same te dane robią wrażenie, to najciekawszym aspektem tego auta, są materiały z jakich zrobiono nadwozie. To specjalne mieszanka aluminium, srebra i cynku. Według zapewnień producenta jest to lekka i wytrzymała konstrukcja. I teraz najważniejsze. Surowiec ten może się rozszerzać, powiększając swoją powierzchnię nawet stukrotnie, bez straty jakichkolwiek właściwości. Co oznacza, że jest praktycznie niezniszczalny.

I chociaż Inferno ma bazę w Meksyku, auto będzie budowane we Włoszech, a to z tego powodu, że firma zdaje sobie sprawę z potrzeby zatrudnienia osób z doświadczeniem w tworzeniu tego typu aut. Nie ma podanych informacji dotyczących ceny, ani dokładnej daty premiery. Jednakże produkcja ma ruszyć jeszcze w 2017 roku. Kiedy ten samochód wyjedzie na ulicę rozpęta się prawdziwe piekło.   
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:https://www.instagram.com/infernoautomobili/ Czwartek 27.04.2017