Robert Kubica otrzymał ofertę od Williamsa

Zdaje się, że tak blisko powrotu do Formuły 1 Robert Kubica nie był jeszcze od czasu kontuzji. Polak otrzymał ofertę kontraktu od Williamsa. Wszystko ma wyjaśnić się do końca roku.

Informację o tym, że Kubica otrzymał kontrakt od zespołu Williamsa podała dziennikarka Julianne Cerasoli. Brazylijka, od lat zajmująca się tematami związanymi z Formułą 1, twierdzi, że brytyjski zespół przedstawił polskiemu kierowcy wstępną umowę, która miałaby obowiązywać od przyszłego sezonu. Oznaczałoby to, że Polak  w październikowych testach na Hungaroringu poradził sobie lepiej niż obecny kierowca rezerwowy zespołu Paul di Resta.

Zanim jednak otworzycie szampana i będziecie świętować powrót Kubicy do wyścigów na najwyższym światowym poziomie, mamy dla was dwa „ale”. Po pierwsze Robert musi wziąć jeszcze udział w jazdach testowych na torze w Abu Zabi w najnowszym samochodzie Williamsa (podczas jazd na torach Silverstone i Hungaroring testował starsze wersje bolidów). Po drugie, jak podaje Cerasoli, sam Kubica ma nie być jeszcze w stu procentach przekonany, czy w ogóle chce przyjąć ofertę brytyjskiego zespołu. Obie strony mają czas na podjęcie decyzji do końca 2017 roku.Według informacji dziennikarki cała ta sytuacja wpływa negatywnie na obecnego pierwszego kierowcę Williamsa – Felipę Massę. Brazylijczyk obawia się bowiem, że władze zespołu odstawią go od drużyny z dnia na dzień. Podobna sytuacja spotkała w 2011 innego kierowcę – Rubensa Barichello.

ZOBACZ TEŻ:
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. instagram.com/kubicaofficial/ Piątek 03.11.2017