Przegląd samochodu. Jak przygotować auto na sezon 2020?

Pierwszy kwartał to najlepszy moment na przegląd auta. Dzięki niemu zapewnisz sobie bezpieczeństwo i komfort podróży przez kolejne miesiące. Zmotoryzowanym podpowiadamy, na czym się skupić.

small pozyczkaplusnaprawaauta.jpg

W naszym klimacie auta nie mają lekko. Cztery pory roku (z dużą amplitudą temperatur) i kiepskie drogi wystawiają na próbę wiele elementów – od karoserii przez zawieszenie po klimatyzację. Warto więc wcześniej wykonać przegląd samochodu, aby spokojnie podróżować nim przez cały rok.

Ile kosztuje przegląd? 

Wiele zależy od tego, w jaki sposób wykorzystujesz swoje cztery kółka. Jeśli jeździsz głównie z domu do pracy, przegląd auta nie będzie tak kosztowny, jak w przypadku silnie eksploatowanych samochodów służbowych. Przed sezonem warto zajrzeć do warsztatu i sprawdzić, co pod maską piszczy.

Dobry serwisant wskaże, które podzespoły wymagają wymiany. Kierowcy, chcąc oszczędzić, często pomijają ważny zabieg, jakim jest odgrzybianie klimatyzacji. To błąd, który może poważnie odbić się na twoim zdrowiu. Odgrzybianie klimatyzacji kosztuje niewiele i zapobiegnie przykrym konsekwencjom dla wszystkich podróżujących.

Badanie techniczne pojazdu

Obowiązkowe badanie techniczne to też okazja do dokładnej weryfikacji stanu auta. Diagnosta za pomocą profesjonalnej aparatury sprawdzi każdy z elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Koszty badań zależą od typu pojazdu. Ceny przeglądu samochodu osobowego zaczynają się od 99 zł. W przypadku aut z instalacją LPG koszt przeglądu wzrasta do 162 zł.

Procedurę należy wykonywać regularnie. Ustawa Prawo o ruchu drogowym nakłada obowiązek wykonywania corocznych badań technicznych w okręgowych stacjach kontroli pojazdów.

A co, gdy auto nie zaliczy sprawdzianu? Wówczas właściciel ma 14 dni na usunięcie usterki. Dopiero wtedy otrzyma pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym.

Pamiętaj, że badanie techniczne po terminie jest droższe. Wykonując je w ciągu 30 dni po terminie, zapłacisz 126 zł (cena za auto osobowe). Jeśli jednak spóźnisz się ponad 45 dni, diagnosta zażąda od ciebie aż 50% więcej.

Jazda bez przeglądu może skończyć się mandatem w wysokości od 20 do 500 zł lub... odholowaniem. Wszystko zależy od skali zaniedbań. Musisz wykonać badanie techniczne po terminie? Nie odkładaj go w nieskończoność!

Pożyczka na naprawę samochodu

Już wiesz, że po przeglądzie musisz odstawić auto do serwisu? Przydatna może okazać się szybka pożyczka na naprawę samochodu. Będzie też darmowa, jeśli zwrócisz należność w terminie. Możesz otrzymać ją w kilka chwil na przykład na pozyczkaplus.pl. Pieniądze znajdą się na twoim koncie nawet w weekend!

Pożyczka na naprawę samochodu może obejmować okres od 5 do 30 dni. Nie musisz składać żadnych zaświadczeń. Limit pożyczki zaczyna się od 200 zł i kończy na 3000 zł.

Serwis pozyczkaplus.pl ma też walentynkowy konkurs. W terminie od 01.02 do 14.02 weź pożyczkę na naprawę samochodu lub inny dowolny cel. Następnie odpowiedz na pytanie: Idealny film na walentynkowy wieczór to... i uzasadnij odpowiedź. 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21.02. Wówczas wyłonionych zostanie 60 zwycięzców, którzy otrzymają podwójne zaproszenie na dowolny seans w kinie Helios. Może szczęście uśmiechnie się właśnie do ciebie? Szerokości i powodzenia!

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 04.02.2020