Ken Block stawia na elektryki. Nowa formuła rajdowa

Ostatni odcinek specjalny na tegorocznym Dakarze należał do Kena Blocka i auta na prąd. Legendarny kierowca sprawdził możliwości rajdowego buggy z napędem elektrycznym, który ma być bohaterem nowego cyklu wyścigów.
Ken Block.jpg


Extreme E ma prowadzić przez zróżnicowany teren pełen skalnych rumowisk i piaszczystych plaż. Pole zmagań nie będzie przekraczać 10 km², a na trasie czekają kierowców naturalne przeszkody, przy czym organizatorzy zapewniają, że nie zamierzają dokonywać żadnych zmian krajobrazowych. W podobny sposób powinny zostać wybrane pozostałe cztery miejsca rywalizacji. Cykl wystartuje w 2021 roku.WARTO ZOBACZYĆ: Kontrolowane poślizgi na śniegu z wymijaniem drzew

Nowa formuła wyścigów ma na celu m.in. zwrócenie uwagi kibiców na środowisko naturalne. Najpierw trzeba jednak wypromować to nowatorskie wydarzenie, a chyba nie ma nic lepszego niż zaangażowanie człowieka, który jest znany każdemu motoryzacyjnemu entuzjaście. Taką osobą na pewno jest Ken Block, dlatego organizatorzy umożliwili mu przeprowadzenie jazdy testowej. Jej przebieg można zobaczyć na nagraniu.

Kierowca po zajęciu miejsca w aucie zauważył brak sprzęgła, drążka skrzyni biegów i hamulca ręcznego. Ten widok wprawił go w zakłopotanie. Obawiał się, że nie będzie mógł przez to kręcić swoich ulubionych bączków. Na szczęście dźwignia została zastąpiona łopatką umieszczoną pod kierownicą. Block docenił także moment obrotowy oraz szybkość wygenerowania pełnej siły napędowej.

SPRAWDŹ TEŻ: Oto nowy samochód Bonda. Tym autem będzie jeździł 007


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Czwartek 06.02.2020