Porsche 911 GT3 RS kontra dron – kto wygra?

Podczas Festiwalu Prędkości, który co roku odbywa się w angielskim Goodwood atrakcji nie brakuje – w 2018 roku jedną z nich był wyścig pomiędzy Porsche 911 GT 3 RS a dronem XBR Slingshot.

Zrzut ekranu 2018-07-25 o 14.08.25.jpg

Chociaż wielu ludzi postrzega drony jako urządzenia, które służą głównie do zabawy, to jednak te latające maszyny są wykorzystywane również do poważniejszych celów. Coraz popularniejsze są między innymi wyścigi, zarówno pomiędzy samymi dronami, jak i dronami oraz innymi pojazdami (jakiś czas temu odbyło się starcie pomiędzy Nissanem GT-R ze swoim odpowiednikiem w wersji latającej).

Tym razem do wyścigu stanęło dwóch równie interesujących przeciwników. Pierwszy z nich to Porsche 911 GT3 RS oraz dron XBR Slingshot. Za kierownicą auta usiadł profesjonalny kierowca, natomiast dronem sterował Luke Bannister, który pomimo młodego wieku zwyciężył w zawodach World Drone Prix 2016, które odbyły się w Dubaju. Żeby było ciekawiej, operator bezzałogowca zasiadł na fotelu pasażera Porsche, co z pewnością nie ułatwiło mu zadania.

Najnowsza generacja Porsche 911 GT3 RS to prawdziwy torowy potwór. Samochód został wyposażony w silnik o mocy 520 koni mechanicznych, dzięki którym rozpędza się do setki w zaledwie 3,2 sekudy.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. youtube Środa 25.07.2018