Pojazd na każdy teren

Szukasz pojazdu, któremu nie straszny śnieg, błoto czy żwir? To sobie zrób! Wystarczy chcieć! A chcieć to móc
pojazd na każdy teren


Pewien mieszkaniec Kanady chciał mieć pojazd, który będzie służył mu w każdych warunkach. Pojedzie po śniegu, błocie, trawie czy świeżo zaoranym polu. Chciał, by jednocześnie był dynamiczny, szybki i zwinny niczym kot. Sęk w tym, że żaden z dostępnych na rynku mu nie odpowiadał. Jeden za drogi, drug wolny, a trzeci po prostu brzydki. Walnął pięścią w stół, zagryzł zęby i … wziął się do roboty.

belka_zobacz-galerie.jpg

Owocem pracy Yvona Mortela jest MTT-136, pojazd który spełnia wszystkie postawione przez niego wymogi. Mało tego! W zimie robi za skuter śnieżny, którym można nie tylko wszędzie się dostać, ale także przyswoić wielką dawkę adrenaliny. Pojazd jest piekielnie mocy i zwinny - co sprawia, że babranie się w śniegu daje wielką frajdę. W lecie może robić za ciągnik.

Pojazd jest elektryczny, waży 120 kilogramów. W ruch wprowadzany jest za pomocą wielkiej gąsienicy. Jego zasięg to 210 kilometrów. Co ciekawe ma wbudowane gniazdko, w przypadku gdyby facetowi zachciało się gorącej kawki czy herbatki.


Kosztów jakie Mortel wpakował w jego budowę nie znamy. Szkoda, że po asfalcie nim nie pojeździ...Dodał(a): night driver Środa 19.02.2014