Nowe karetki w Dubaju - sportowe Mustangi i Lotusy Evory

Władze Dubaju całkiem na serio rozważają zakup nowych karetek - 276-konnego Lotusa Evory i kilku kolejno 300- i 435-konnych Fordów Mustangów

Karetka w Dubaju Lotus Evora

Jeśli chcesz codziennie jeździć wypasioną furą, taką jak np. sportowy Ford Mustang, wygląda na to, że wystarczy mieć prawo jazdy i zatrudnić się jako... kierowca ambulansu w Dubaju. Władze całkiem na poważnie planują bowiem zakup takowych karetek. No i kto bogatemu zabroni?

Ile czasu będzie potrzebowała sportowa fura, by dotrzeć na miejsce wypadku? Biorąc pod uwagę jej osiągi, raczej mniej niż tradycyjne auta. I to jest z resztą główny argument, przemawiający za nabyciem przez rząd nowych karetek - Lotusów Evory, które mają 276 koni i sportowych Mustangów, które mają kolejno: 300 i 435 koni. Brzmi wystarczająco burżujsko?

Wspomniane samochody nie zastąpią jednak całkowicie dotychczasowych ambulansów. W związku z tym, że mają niewiele miejsca w środku, używane byłyby jedynie jako pojazdy szybkiego reagowania, których celem byłoby docieranie na miejsce wypadku i stabilizowanie pacjenta przed przyjazdem tradycyjnej karetki. Do tej pory średnia długość czasu na jej oczekiwanie wynosi w Dubaju całe 8 minut...

Pomysł, o którym piszemy jest już w trakcie realizacji. Obecnie będą przeprowadzane testy funkcjonalności nowych aut, po których będą mogły one dopiero wyjechać na Dubajskie drogi.

Także tego...Dodał(a): BJ, fot. autos.yahoo.com Piątek 24.10.2014