Nowa fura Kena Blocka – poznajcie 914-konnego Hoonitrucka

W przypadku kolejnych aut Kena Blocka zasada jest prosta – każde następne jest bardziej chore od poprzednich. Hoonitruck utrzymał tę regułę.
zonj49fxr48vw6bx6xot.png

Ken Block zdecydowanie wie, jak się bawić, a jeszcze lepiej wie, jak budować chore fury, które pozwolą mu na jeszcze większą jazdę bez trzymanki (oczywiście bokiem). Z okazji nadchodzącej GymkhanyTEN tworzonej dla platformy Amazon Prime, Block postanowił zaś przygotować dla siebie (i fanów) zupełnie nowe narzędzie motoryzacyjnej rozpusty – Hoonitrucka.

Ekipa Kena wzięła na warsztat klasycznego pickupa – forda F-150 z 1977 roku – i wybebeszyła go niemal do cna. W aucie zamontowano nowy rajdowy napęd na cztery koła, boczne wyloty wydechu, masywny tylny spojler, wydrukowany na drukarce 3D aluminiowy wlot kolektora i 3,5-litrowy, podwójnie doładowany silnik V6 EcoBoost Forda. Co ciekawe, jest to ten sam silnik, który Ford umieszcza w modelu GT na wyścigi Le Mans. Jest to więc jednostka potężna, wytwarzająca chore 914 KM.


Co ciekawe, Block zdecydował się na wybór takiej, a nie innej bazy dla swojej fury z sentymentu. Model F-150 to auto, na którym Ken uczył się jeździć w młodości. Teraz natomiast będzie mógł dać w nim ognia jako profesjonalny kierowca.

Pierwsze dwa odcinki GhymkhanyTEN, w której zobaczycie Hoonitrucka, wjadą na Amazon Prime już w piątek 16 listopada i będą wjeżdżać w kolejne piątki (również po dwa odcinki) aż do 7 grudnia. Ale nie martwcie się, jeśli nie macie Amazon Prime. Wszystkie odcinki pojawią się też 17 grudnia na YouTube. Czyli w tym roku gwiazdka tydzień wcześniej.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. screen YouTube Piątek 26.10.2018