Niepozorny mocarz

400 koni mechanicznych skrywa pod maską usprawniony model Audi. RS3 w wersji Sportback imponuje swoimi osiągami. Będzie siało strach na ulicach.

2.jpg


W SKRÓCIE:

Audi RS3 w wersji Sportback ma usprawniony silnik R5 o mocy 400 koni mechanicznych, maksymalny moment obrotowy wynosi 480 Nm. Ma to pozwolić na rozpędzenie się do setki w ciągu 4,1 sekundy. Maksymalna prędkość to 280 km/h. Cena ma wynosić ponad 230 tysięcy złotych.

PEŁNA WERSJA:
Podczas salonu samochodowego w Genewie w 2017 roku, Audi zaprezentował nową wersję RS 3. W jego klasie czyli segmencie C, liczby jakie poznaliśmy robią ogromne wrażenie.

RS 3 w wersji Sportback ma podkręcony silnik. Napędza go 2,5 litrowy turbodoładowany motor R5 o mocy 400 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy wynosi 480 Nm.

Model ma stały napęd na cztery koła, który współpracuje z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów o siedmiu przełożeniach.

Dzięki większej mocy do upragnionej setki, rozpędza się w ciągu 4,1 sekundy. Najwyższa prędkość jaką da się osiągnąć do 280 km/h, o ile dokupi się opcjonalny pakiet dynamiczny. W wersji standardowej auto osiągnie nawet 250 km/h.

I chociaż silnik doładowano, to udało się również zmniejszyć jego wagę o 26 kilogramów. Było to możliwe za sprawą użycia aluminiowej skrzyni korbowej. Według informacji producenta samochód zużywa 8,3 litra paliwa na każde 100 kilometrów.

Ceny w Europie mają startować od nieco ponad 230 tysięcy złotych.  Zakupić będzie można go już w kwietniu 2017 roku, a na ulice ma trafić w czasie wakacji.

Pewnie przegapimy moment, kiedy pojawi się na drogach. Wakacje zwykle spędzamy w redakcji, bo żebyśmy nie uciekli szefostwo obcina nam pensje na ten okres.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Audi Wtorek 21.03.2017