Odrzutowa bestia z przyszłości

2,5 sekundy do setki? To możliwe dzięki 1287 koniom mechanicznym. Chiński Techrules Ren przykuwa uwagę nie tylko wyglądem, ale również nowym sposobem na zwiększenie zasięgu elektrycznego auta.
1.jpg

W SKRÓCIE:
Ren to pojazd chińskiej firmy Techrules. Samochód rozpędza się do setki w 2,5 sekundy. Zapewnia to sześć silników elektrycznych o łącznej mocy 1287 koni mechanicznych. Dodatkowo na pokładzie znajduje się gazowa turbina generująca energię.

PEŁNA WERSJA:
Chińczycy stworzyli samochód przyszłości. Firma Techrules zaprezentowała produkcyjny model Ren. Wygląda kosmicznie i takie też ma osiągi. Do setki rozpędzi się w 2,5 sekundy, a licznik zatrzyma się na 320 km/h.

Teoretycznie jest to zwykły elektryk. Po naładowaniu samochodu można przejechać nawet 200 km. Uzupełnienie energii do 80% trwa zaledwie 15 minut. Auto korzysta z trzech zestawów akumulatorów. Mają one pojemność 14, 25 i 32 kWh.

Model ma aż sześć silników elektrycznych o łącznej mocy 1287 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy wynosi 2340 Nm.

Najciekawszy jest jednak proponowany przez chińską firmę sposób na wydłużenie zasięgu. W pojeździe znajduje się gazowa turbina, do której zasilania można używać różnych paliw. 80 litrowy zbiornik ma zapewnić możliwość przejechania 200 kilometrów.

Niestety model będzie dostępny w limitowanej edycji, bo ma powstać jedynie 96 sztuk. Pierwsze egzemplarze trafią do kierowców na początku 2018 roku, a więc już niedługo. Techrules nie podało jeszcze konkretnych cen, ale mówi się o dziesięciu milionach złotych.

Tak szybkie jak to auto nie są nawet dziewczyny, z którymi zwykle się umawiamy. Ale to się zmieni, gdy podjedziemy pod klub naszym Renem. Bo niestety, maluchy się nie sprawdzają.


Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Techrules Środa 22.03.2017