Nie zgadniecie, za ile sprzedano motorynkę z „Głupiego i głupszego”

Nowy właściciel bynajmniej nie zaoferował w zamian samochodu wyglądającego jak pies – zamiast tego musiał wyłożyć na stół niemałą sumę pieniędzy.

glupi2.jpg

Pojazdy (z oczywistych względów dotyczy to głównie samochodów), które miały szczęście „zagrać” w popularnych filmach i serialach z automatu stają się obiektem pożądania ich fanów, dzięki czemu potrafią osiągać naprawdę wysokie ceny na aukcjach. O ile jednak rozumiemy, że ktoś może chcieć wydać fortunę na na przykład Ferrari Testarossa, którym Don Johson jeździł w „Policjantach z Miami” lub na Ferrari 308 GTS Toma Sellecka z „Magnum PI”, o tyle cena osiągnięta za pojazd omawiany w tym artykule jest co najmniej zaskakująca. A może nie powinna być?


Na amerykańskim ebayu kilka dni temu pojawiło się bowiem ogłoszenie dotyczące sprzedaży motorynki, którą Harry i Lloyd, czyli postaci grane przez Jima Carreya i Jeffa Danielsa w filmie „Głupi i głupszy” podróżowali przez Amerykę. Sprzedający o nicku tommyb211 twierdzi, że pojazd jest oryginalny i jest dokładnie tym jednośladem, który widzimy w filmie.

Sprzedający twierdzi, że jest to jedna z dwóch motorynek, która została użyta podczas kręcenia filmu i zdobył ją bezpośrednio od człowieka, który na planie „Głupiego i głupszego” odpowiadał za pojazdy. Drugi egzemplarz trafił do jednej z restauracji Planet Hollywood.

Aukcja wzbudziła duże zainteresowanie – wzięło w niej udział sto osób, a zwycięska okazała się oferta w wysokości 50 029 dolarów i 99 centów! Siła nostalgii potrafi być naprawdę duża… Swoją drogą jak myślicie, który pojazd z polskiego filmu mógłby osiągnąć podobną cenę?

glupi1.jpgDodał(a): Piotr Majewski / fot. ebay Poniedziałek 19.02.2018