Zielone Lamborghini Kuby Wojewódzkiego wystawione na sprzedaż

Samozwańczy Król TVN-u postanowił przeprowadzić wiosenne porządki w swoim garażu. Ich efektem jest wystawienie na sprzedaż zielonego Lamborghini Aventadora w wersji roadster.

 

Dziennikarz i showman znany jest ze swojego zamiłowania do drogich i efektownych samochodów – wielokrotnie można go było zobaczyć za kierownicą różnych modeli Ferrari, Bentleya czy też Lamborghini. I to właśnie samochodu marki z bykiem w logo Wojewódzki postanowił się pozbyć. Precyzując, chodzi o zielonego Lamborghini Aventadora w wersji roadster, który opuścił fabrykę w 2016 roku.


Omawiany egzemplarz jest chyba najbardziej krzykliwym i ekstrawaganckim samochodem w kolekcji Wojewódzkiego. Wynika to zarówno z koloru (trudno nie obejrzeć się za takim autem!), jak i imponującej specyfikacji technicznej. Sercem dzieła inżynierów i projektantów z Sant’Agata Bolognese jest bowiem jednostka V12 o pojemności 6,5-litra, która generuje moc 700 koni mechanicznych, dzięki którym samochód rozpędza się od zera do setki w niespełna 3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 350 kilometrów na godzinę.


Wojewódzki korzystał z samochodu dość często, o czym świadczy przebieg omawianego Aventadora. Stan licznika wynosi 20 tysięcy kilometrów, zatem dziennikarz nierzadko wybierał się nim w trasę. 

Zielonego Aventadora bez dachu można obejrzeć w salonie Lamborghini w Warszawie. Jego cena nie została podana, jednak biorąc pod uwagę realia rynkowe potencjalny kupujący musi być przygotowany na wyłożenie na stół kwoty sześciocyfrowej. I to raczej bliższej takiej z dwójką z przodu. Ogłaszając na Facebooku sprzedaż auta, Wojewódzki poprosił swoich fanów by odgadli, czym będzie jeździł. Jak myślicie, czym dziennikarz zastąpi zielone Lambo?


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. https://www.instagram.com/kuba_wojewodzki_official/ Piątek 16.02.2018