Nie masz polisy OC i dowodu rejestracyjnego podczas kontroli? Od teraz nie dostaniesz za to mandatu

Kolejny ukłon w stronę kierowców. Sejm uchwalił nowelizację ustawy, dzięki której kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC.
iStock-871763286.jpg

Sami przyznacie, że wożenie tych wszystkich kwitów ze sobą było dość uciążliwe. Teraz jednak z tym koniec. Wszystko dlatego, że Sejm przyjął zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym autorstwa Ministerstwa Cyfryzacji.

Za nowelizacją opowiedziało się aż 255 posłów, dzięki czemu kierowcom już nie będzie grozić mandat za nieposiadanie papierowego potwierdzenia zakupu polisy OC i dowodu rejestracyjnego pojazdu podczas kontroli drogowej.

Dotychczas za brak któregokolwiek z tych kwitów groził mandat w wysokości 50 zł. Od teraz jednak policjanci będą weryfikować dane auta w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a posiadanie wspomnianych dokumentów będzie wymagane jedynie w trakcie wizyt w stacji kontroli pojazdów oraz podczas przekraczania granicy Polski.

Niezmiennie jednak podczas kontroli drogowej kierowcy będą musieli okazać prawo jazdy. Brak tego dokumentu grozi grzywną w wysokości 250 zł lub naganą. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 10.05.2018