Najbardziej seksowny Rolls Royce

Prezes firmy określił to auto mianem najseksowniejszego Rolss Royce`a w historii. Marka ewidentnie swoje pojazdy chce kierować do coraz młodszych odbiorców. Już chwali się, że średnia wieku ich klientów spadła poniżej 45 roku życia. Najnowszy pojazd ma być przeznaczony do prowadzenia, a nie bycia wożonym w nim. Oto Rolls Royce Dawn.
Rolls-Royce-Dawn.jpg

Torsten Mueller-Oetvoes wypowiadając się o nowym Rollsie, z premedytacją nadał mu takie określenie, ponieważ firma szuka nowych, majętnych odbiorców i nie chce być postrzegana jako sztywna i zbyt wyniosła.

Inspiracją dla Rolls Royce Dawn był model Silver Dawn Drophead z 1952 roku. Oparto go jednak na modelu Wraith, aczkolwiek 80% elementów nadwozia jest podobno zupełnie nowa i odmienna. Łącznie z dachem typu soft top, który składa się w 21 sekund, ale musisz zwolnić do 50 km/h lub zatrzymać się.Maksymalna prędkość Rolls Royce Dawn to 250 km/h. Sercem pojazdu jest podwójnie doładowany silnik V12 o pojemności 6,6 litra. Generuje moc 564 KM i 780 Nm momentu obrotowego. Do pierwszej setki dobija w 4,9 sekundy. Ale nie o rekordy prędkości tu chodzi, bo ważący 2560 kg wóz ma sunąć dostojnie, dając przyjemność z jazdy przede wszystkim kierowcy. Inteligentna automatyczna skrzynia biegów dobierze odpowiednie przełożenie wspomagając się systemem GPS, który przewiduje zakręty i wzniesienia i koordynuje to z układem jezdnym.

Mierzący 5,3 metra samochód najbardziej przykuwa uwagę wnętrzem. Skóra w kolorze Mandarin kontrastuje z lakierem Midnight Sapphire. Tylną kanapę okala wysokiej jakości drewno, które znajdziesz również na desce rozdzielczej. Rolls Royce pomyślał o tym, by pasażerowie z tyłu mieli mnóstwo miejsca na nogi i najwyższy komfort podróżowania. Możesz więc również dać się komuś przewieźć. Jeśli uzbierasz około 1 400 000 złotych.Dyskutuj z autorem na Twitterze


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 14.09.2015