Moc Formuły 1 w sportowym Mercedesie

Formuła 1 na ulicy? Czemu nie. Mercedes zaprezentował koncept czterodrzwiowego sedana AMG GT, który korzysta z technologii właściwej dla bolidów. Ta moc powali największego kozaka na polskich drogach.

8.jpg


Model sedana od Mercedesa AMG ma być zaprezentowany podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Koncern podgrzewa jednak atmosferę. Najpierw do sieci trafiły grafiki samochodu, a potem przedpremierowo przedstawiono go w pełnej krasie.

Koncern pokazał swój trzeci sportowy samochód rozszerzając rodzinę AMG GT o wariant czterodrzwiowy. Ma to być następca modelu CLS Shooting Brake, który nie podbił serc kierowców.

Mercedes-AMG GT sedan ma być konkurencją dla Porsche Panamery. Pod swoją maską będzie skrywał silnik 4.0 V8 biturbo o mocy 600 koni mechanicznych. Ma to być hybryda, więc tak naprawdę osiągi dojdą do 805 koni mechanicznych, co oznacza rozpędzenie do setki w niecałe trzy sekundy.


System hybrydowy ma działać na podobnych zasadach co w bolidach Formuły 1 teamu Mercedes. Bateria będzie ładowana w czasie jazdy pojazdem na tradycyjnym napędzie, aby zapewniać pełną moc w każdym momencie. Energia ma być wtedy pobierana bezpośrednio z silnika bądź przez system regeneracji.

Sama bateria również przypomina tę wykorzystywaną w F1. Jest mocniejsza niż w klasycznych hybrydach, ale jednocześnie lżejsza i bardziej kompatybilna.


Model ma trafić do sprzedaży do końca dekady. Mówi się o 2019 roku. Nie ma danych dotyczących ceny, ale raczej nie licz, że będzie to suma rzędu kwoty jaką zapłaciłeś za swojego Golfa. Ba, będzie o wiele droższe od tego malucha.


Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Mercedes Wtorek 07.03.2017