Milionowe Porsche

Wyprodukowano milionowy egzemplarz Porsche 911. Koncern postanowił uczcić swój sukces i stworzył wyjątkowy model kultowego samochodu.
11.jpg

W SKRÓCIE:

11 maja 2017 roku z taśmy produkcyjnej koncernu Porsche zjechał milionowy egzemplarz 911. Jest to Carrera S w kolorze ciemnozielonym. Modelu nie będzie można kupić. Zostanie on eksponatem w muzeum w Stuttgarcie.

PEŁNA WERSJA:
W czwartek 11 maja 2017 roku z taśmy produkcyjnej w Zuffenhausen zjechało milionowe Porsche 911. Koncern postanowił sprawić, aby było to niepowtarzalne wydarzenie, dlatego stworzył specjalny, unikatowy egzemplarz, swoim wyglądem odnoszący się do pierwszych samochodów tego typu.

911 została przedstawiona światu na pokazie w 1963 roku na pokazie we Frankfurcie, a komercyjnie produkowany jest od 1964. Nietrudno policzyć, że średnio na każde 12 miesięcy przypada wypuszczenie ponad 18 800 sztuk. Model wciąż jest niesamowicie popularny wśród konsumentów.

Milionowy egzemplarz to Carrera S w kolorze ciemnozielonym, oryginalnie nazywanym Irish Green, ponieważ był to ulubiony odcień Ferdynanda Porsche. Na samochodzie znajdują się specjalnie odznaki, na których dumnie widnieje napis „911 Nr. 1000000”. Liczba „1000000” pojawia się również na ekranie komputera pokładowego.

W myślach wyobrażamy sobie jak już sięgacie do portfela, aby kupić ten model i lansować się nim po mieście. Musicie się jednak powstrzymać. Egzemplarz jest jeden i zostaje on w rękach producenta. Skończy jako ozdoba w muzeum w Stuttgarcie, wcześniej zwiedzając cały świat. Będzie go można podziwiać między innymi w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach i Japonii.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Porsche Piątek 12.05.2017