Męski wypad za miasto? Wypróbuj wygodną opcję

Marzy Ci się wypad w gronie kumpli i chcesz to zrobić w dobrym stylu? Nic prostszego. Zrzućcie się na wypożyczenie auta - to już wcale nie kosztuje fortuny, nawet z pełnym ubezpieczeniem.

small planujesz-weekend-za-miastem-wypozycz-samochod-i-zobacz-wiecej.jpg

Jeśli planujesz wypad za miasto w większym gronie, warto rozważyć opcję wypożyczenia samochodu. Ten segment usług motoryzacyjnych przeżywa swój prawdziwy rozkwit, a Polacy coraz częściej sięgają po takie właśnie rozwiązanie. Formę wynajmu samochodu możemy podzielić na długo-, średnio- i krótkoterminową.

Wynajem samochodu – dla kogo?

Z wynajmu długoterminowego korzysta najczęściej segment biznesowy. Firmy chętnie wypożyczają samochody na dłuższy czas dla swoich pracowników. Okazuje się bowiem, że często jest to bardziej opłacalne niż posiadanie własnej floty. Klienci biznesowi masowo wypożyczają także samochody premium dla swoich gości czy kontrahentów, zwłaszcza z zagranicy.

Wypożyczalnie samochodów równie chętnie wynajmują auta klientowi prywatnemu, co firmowemu. Osoby prywatne często wynajmują długoterminowo. Jest to związane ze zmieniającymi się potrzebami konsumentów, którzy wolą mieć nowoczesne, bezpieczne i dobrze wyposażone auto. Jednocześnie nie są związani długoletnimi umowami kredytowymi bądź koniecznością nagłej dużej inwestycji gotówkowej.

Z usług wypożyczalni równie chętnie korzystają osoby, które potrzebują samochodu na krótki czas, na przykład na tydzień czy na weekend. Dlatego planując krótki wypad za miasto, warto rozważyć tę opcję. Samochody dostępne w wypożyczalniach są nowe, dobrze wyposażone i mało palą. Do tego masz gwarancję, że są mało awaryjne i nie zawiodą Cię podczas planowanej podróży.

Ile kosztuje wynajem krótkoterminowy?

Wynajem krótkoterminowy jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy planujecie szybki weekendowy wypad za miasto w większym gronie. Dzieląc koszty najmu pomiędzy wszystkich podróżujących, będziecie mogli pozwolić sobie na komfortowy samochód w wysokim standardzie wyposażenia. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Warszawie? Kim są klienci wypożyczalni aut? Koszty wypożyczenia samochodu zaczynają się już od 95 złotych za dobę! Lokalizacja wypożyczalni nie ma tu większego znaczenia.

Cena uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju i marki pojazdu. Samochody z automatyczną skrzynią biegów będą droższe aniżeli te ze skrzynią manualną. Na koszty ma również wpływ wyposażenie samochodu. Mały miejski hatchback będzie tańszym rozwiązaniem niż luksusowy SUV ze skórzaną tapicerką i podgrzewanymi siedzeniami.

Wypożyczalnia samochodów carfee.pl w cenie poniżej 100 złotych za dobę oferuje małe kompaktowe pojazdy z silnikiem benzynowym, manualną skrzynią biegów i klimatyzacją takie jak Mitsubishi Spacestar, który zużywa od 4,5 do 6 litrów paliwa na 100 km. Silnik o mocy 71KM może wydawać się mało imponujący, jednak przy tak małej masie samochodu, w zupełności wystarcza do dynamicznej jazdy.

Jaki będzie koszt większego samochodu? Kolejny przykład to Mazda 6 z 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 140KM (do wyboru w wersji sedan lub kombi). Koszt wynajęcia takiego samochodu wynosi od 199 zł za dobę. Mazda montuje w swoich samochodach silniki wolnossące bez turbodoładowania, jednak obniżona masa pojazdu powoduje, że samochód prowadzi się lekko przy niskim zużyciu paliwa. Dodatkowe funkcje takie jak i-STOP czy i-ELOOP powodują, że zużycie paliwa tej japońskiej limuzyny może wynosić mniej niż 7l/100 km.

Jeśli limuzyna to jeszcze za mało, przejdźmy do segmentu D Premium. Za luksusowego SUVa z automatyczną skrzynią biegów i lepszą wersją wyposażenia będziemy musieli zapłacić 319 złotych za dobę. Wybierać możemy spośród takich modeli jak Volvo CX60 D4 czy Mercedes GLC 220D.

Podsumowując, przekrój cenowy jest bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od Waszych preferencji, celu podroży i założonego budżetu. Liczba dostępnych modeli samochodów w wypożyczalniach jest bardzo duża, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak wypożyczyć samochód?

Samochód zarezerwować można poprzez stronę wypożyczalni – wybieramy tam konkretny model samochodu, jego wyposażenie dodatkowe oraz wpisujemy okres wynajmu. Za rezerwację auta można zapłacić szybkim przelewem internetowym, przelewem tradycyjnym na konto bankowe, a także kartą płatniczą lub kredytową przy odbiorze auta.

Oczywiście, musisz mieć świadomość, że wypożyczając samochód, należy spełnić kilka wymagań formalnych. Kierowca wynajmujący pojazd musi mieć ukończone 21 lat oraz posiadać prawo jazdy co najmniej od roku. W trakcie podpisywania umowy najmu pojazdu, oprócz okazania ważnego prawa jazdy wymagany jest również drugi dokument tożsamości – dowód osobisty bądź paszport. Miejsce odbioru samochodu w większości wypożyczalni jest ustalane indywidualnie z klientem. Wypożyczony samochód należy zwrócić z takim samym stanem paliwa, z jakim go otrzymałeś.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Środa 02.09.2020