Mercedes S600 Guard - forteca na kołach

Wytrzyma ostrzał z Kałasznikowa, wybuch granatu na dachu oraz eksplozję 6-kilogramowej miny. I podczas gdy napastnicy będą próbowali bezskutecznie dostać się do środka lub zniszczyć Twoją limuzynę, Ty popijając szampana obejrzysz kolejny odcinek ulubionego serialu na monitorze w zagłówku siedzenia poprzedzającego.
s600-guard.jpg

Mercedes S600 Guard (zwana też Mercedes S-Guard) to pancerna limuzyna do zadań specjalnych. Przeznaczona jest dla wysoko postawionych urzędników państwowych i ludzi bogatych, na życie których dybią złoczyńcy. Regularny wygląd (jeśli w przypadku tak dostojnego auta można mówić o regularności) nie zdradza rangi wożonego VIPa.

Podwozie i nadwozie zostało specjalnie zintegrowane już na etapie produkcyjnym, by tworzyły swego rodzaju kokon o najwyższym stopniu ochrony. Wewnętrzne warstwy wzmocniono wytrzymałymi aramidami, a wolne przestrzenie między poszyciem, a szkieletem wypełniono stalą i płytami ceramicznymi. Grube szyby pokryto poliwęglanem. Wszystkie te elementy zwiększyły ochronę balistyczną i przed wybuchami.


Za napędzanie fortecy odpowiada potężny silnik V12 o mocy 530 KM i momencie obrotowym 830 Nm, który daje świetne przyspieszenie, by oddalić się ze strefy niebezpieczeństwa. Można to zrobić nawet na przestrzelonych oponach – kolo z prędkością 80 km/h pokona do 30 kilometrów. Pasażerowie nie poczują dyskomfortu dzięki wytłumiającemu zawieszeniu powietrznemu Airmatic. Za zatrzymanie kolosa odpowiadają wzmocnione hamulce.

belka-autostuff_1.jpg
Wewnątrz standardowo – luksusowo. Przednie siedzenie pasażera oraz oba tylne mają podnóżki, są podgrzewane, chłodzone, wentylowane – w zależności od nastroju tyłka przewożonej osoby. Wyposażone są także w systemy masujące. Automatyczne rolety na wszystkich szybach zapewnią więcej prywatności. Można wtedy wychylić wspomnianego szampana, który chłodzi się w lodówce oddzielającej oba fotele. W zagłówkach foteli poprzedzających znajdziesz monitory, na których obejrzysz wiadomości z frontu, kursy na giełdzie lub jakąś różową produkcję. Pamiętaj wtedy o zasunięciu rolet. Wszystkie powierzchnie, z którymi pasażer może mieć styczność, są podgrzewane. Czterostrefowa klimatyzacja pozwala w ciepłe dni chłodzić się niezależnie od nastroju współpasażerów.


Mercedes S-Guard wyposażony jest w automatyczny system gaśniczy, który uruchamia się, gdy wyczuj nagły wzrost temperatury wokół samochodu. W przypadku ataku chemicznego odcinane są dopływy powietrza z zewnątrz, w tym klimatyzacja, a z zapasowych butli wtłaczane jest do kabiny świeże powietrze.

Kierowca też ma większą frajdę z jazdy dostając takie gadżety jak asystent toru jazdy, LEDowe światła, asystent martwego pola, hamulce reagujące na zbliżających się pieszych, wspomaganie jazdy nocnej czy kamerę omiatającą 360 stopni wokół auta.

Wiesz już jaką chcesz karocę, teraz pozostaje Ci zostać milionerem lub... ministrem.Dodał(a): fisci Wtorek 05.08.2014