Maserati zgruzowane w Kaliszu. Wypadek za 600 tys. zł

W Kaliszu rozbił się luksusowy samochód Maserati Quattroporte GTS, którego cena waha się w okolicach 600 tys. zł. Kierowca stracił panowanie nad autem i wjechał w przydrożne drzewa.

kowalczyk.jpg


Do wypadku doszło wczesnym rankiem, ok. godziny 4:00, na trasie Szlaku Bursztynowego. W samochodzie jechały cztery osoby. 21-letnia pasażerka trafiła do szpitala w stanie zagrażającym życiu, zabrano tam także 23-letniego kierowcę i 33-letniego mężczyznę, choć doznali tylko niewielkich obrażeń. Wśród osób jadących Maserati był także jeden z kaliskich policjantów po służbie.

Poważny wypadek luksusowego Maseratti . Dziś nad ranem w Kaliszu na Szlaku Bursztynowym samochód osobowy wypadł z drogi,...

Opublikowany przez POMOC Drogowa Kowalczyk 24h Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Zobacz także: Sprezentuj sobie Batmobil

Nie wiadomo, jakie dokładnie były przyczyny wypadku. Kierowca był trzeźwy, jednak pobrano od niego próbki krwi potrzebne do badań toksykologicznych. Osoba, która prowadziła Maserati zupełnie straciła panowanie nad samochodem, wjeżdżając początkowo na lewy pas. Niestety nie udało jej się okiełznać pędzącego auta, przez co całkiem zjechała z drogi, niszcząc przy tym uliczną latarnię. To także nie był koniec nieszczęśliwego przebiegu wydarzeń i dopiero po zjeździe z niewielkiej skarpy, luksusowy samochód zatrzymał się na przydrożnych drzewach. Technicy zabezpieczyli okolicę i teraz policja zamierza ustalić okoliczności i szczegóły zdarzenia.

Sprawdź koniecznie: Tak wygląda pierwszy polski samochód na prąd

Maserati Quattroporte GTS z silnikiem V8 kryje pod maską 530 KM, co sprawia, że samochód może osiągnąć prędkość nawet 310 km/h. Auto przyspiesza do setki w niewiele ponad 5 sekund. Taki demon szybkości to nieczęsty widok na naszych drogach. Zakup luksusowego auta od włoskiego producenta wiąże się z wydatkiem rzędu 600 tys. zł.

To nie jedyny wypadek luksusowego samochodu w przeciągu ostatnich kilku dni. W Szwajcarii doszło do zderzenia czterech samochodów, wśród których były takie perły motoryzacji jak Bugatti Chiron, czy Porsche 911. Łączna wartość pojazdów przekraczała 50 milionów złotych.

 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: pomoc drogowa kowalczyk Wtorek 18.08.2020