Mapy Google będą ostrzegać kierowców przed fotoradarami i wypadkami

Szykują się nowe funkcje w najpopularniejszych mapach mobilnych – Google testuje nowe funkcjonalności, które poinformują kierowców o kontrolach prędkości i wypadkach.
iStock-494624821.jpg

Gdy w 2013 roku Google za miliard dolarów kupiło Waze, aplikację z mobilnymi mapami, która miała w standardzie bardzo szeroką funkcjonalność (m.in. właśnie ostrzeżenia o fotoradarach), zdawało się, że to tylko kwestia czasu, nim amerykański gigant wprowadzi do swoich map podobne rozwiązania. Tak się jednak nie stało i musieliśmy poczekać długie 5 lat, nim Google „dojrzeje” do poszerzenia funkcji swojej apki o tego typu możliwości.

Ale wygląda na to, że teraz rzeczywiście się to dzieje. Według przecieków medialnych Google aktualnie testuje w swoich mapach dwie dodatkowe funkcjonalności – ostrzeżenia przed fotoradarami oraz informację o wypadkach drogowych dostarczaną w czasie rzeczywistym. Sam gigant na razie oficjalnie milczy na ten temat, nie wiadomo więc kiedy tego typu możliwości pojawiłyby się w aplikacji.

Jak na razie funkcja ostrzegania o wypadkach została udostępniona wybranej grupie użytkowników, która ręcznie może wprowadzić do aplikacji informację o danym zdarzeniu za pomocą znaku „+” w lewym dolnym rogu ekranu aplikacji.

googlemaps-report.jpg


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Piątek 09.11.2018