Mała bateryjka

Francuska marka zapowiada rewolucję na rynku aut na baterię!
Renault Zoe


Przy produkcji tego modelu francuska marka złożyła aż 60 wniosków patentowych. Dzięki przystępnej cenie marka liczy na przełom w segmencie aut na baterię.

Wygląd oraz styl tego auta sprawia, że każdy zwróci na niego uwagę. Auto poruszać się będzie na specjalnych oponach, które mają … zwiększyć jego zasięg. Mimo niedużych rozmiarów wygodnie będą mogły w nim podróżować cztery dorosłe osoby. W pojeździe zamontowano system r-link. Ten znakomity system multimedialny wyposażony jest w min. 7- calowy dotykowy wyświetlacz oraz system rozpoznawania mowy. Za jego pomocą kierowca dowie się o zużyciu energii, zaprogramuje akumulator do automatycznego ładowania oraz dowie się kilku niezbędnych Eko-porad, które przydadzą się w czasie jazdy. Znakomitej jakości nawigacja poprowadzi  najoszczędniejsze trasy z lokalizacją terminali ładowania!

Francuski samochód napędzany jest silnikiem o mocy 88 kM. Maksymalnie rozpędza się do 135 km/h i przejedzie 210 km bez ładowania. W aucie zainstalowano system Range OptimiZEr który łączy w sobie układ odzyskiwania energii podczas hamowania, pompę ciepła oraz wspomniane wyżej opony.

Producenci nie zapomnieli o bezpieczeństwie. W aucie zainstalowano system, który ostrzega pieszych o zbliżaniu się auta. Żeby nie było nudno driver ma do wyboru trzy rodzaje dźwięków.

Cena auta to 15 700 euro.
Dodał(a): Ostatni mohikanin Środa 30.05.2012