Le Mans 66. Filmowy Ford GT40 do kupienia

Film, na który czekali wszyscy miłośnicy ryku silnika od tygodnia gości już na ekranach. Teraz producenci obrazu przygotowali kolejną gratkę dla fanów motoryzacji.
3-1573601047040-2x-53478293ad6c4,0,920,0,0.jpg

Auto oferowane na aukcji to replika pojazdu, którym kierował Ken Miles. Ford GT40 został zbudowany na potrzeby filmu „Le Mans 66”. Nie jest to jednak zwykły element scenografii, którym zadowolą się miłośnicy filmowych pamiątek. To prawdziwa maszyna z krwi i kości – choć może lepiej zabrzmi z benzyny i stali. No i oczywiście z ryku silnika.

Choć pojazd nie ma historycznej wartości, to technologicznie nie ustępuje swojemu pierwowzorowi. Pod maską kryje się 7-litrowy silnik V8, który generuje 608 KM. Cała moc jest ładowana w tylną oś.

Oprócz tego auto zostało wyposażone układ hamulcowy Wilwood, amortyzatory Bilstein i sprężyny H&R. Prawdziwą wisienką na tym motoryzacyjnym torcie są autografy Charliego Agapiou, który był szefem zespołu wyścigowego Kena Milesa oraz Petera Milesa, czyli syna legendarnego kierowcy.Film w reżyserii Jamesa Mangolda opowiada historię amerykańskiego projektanta Carolla Shelby i brytyjskiego kierowcy Kena Millesa, którzy wspólnie podejmują wyzwanie pokonania ekipy Ferrai w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W rolach głównych występują Matt Damon i Christian Bale. 

Cena wywoławcza nie została ujawniona, ale nieoficjalnie mówi się, że ostateczna cena przekroczy 2 mln złotych.  
ZOBACZ TAKŻE: KUP SOBIE "PPRZYJACIÓŁ". AUKCJA GADŻETÓW Z SERIALU

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Mecum AUctions Wtorek 26.11.2019