Koenigsegg Jesko Absolut – "Pojedzie ponad 500 km/h"

Obecny rekord należy do Bugatti Chiron 300+, który osiągnął oficjalną prędkość 490,48 km/h. Bardzo możliwe, że pojawił się jego godny następca, który pokona barierę 500 km/h.
Jesko_absolut-3-1024x576.jpg

Są to na razie jedynie wyliczenia, ale biorąc pod uwagę jego podzespoły, jesteśmy w stanie w to uwierzyć. W nowym Koenigseggu drzemie pięciolitrowy silnik V8 z podwójną turbosprężarką. Po zalaniu auta paliwem E85 (przeznaczone do nowoczesnych aut) wygeneruje on moc 1625 koni mechanicznych. A dyrygować nimi będzie automatyczna dziewięciobiegowa skrzynia biegów.

ZOBACZ TEŻ: Koenigsegg Gemera – "rodzinne" GT z 1700 KM

Standardowa wersja modelu Jesko miała osiągać prędkość ok. 500 km/h. Jednak “Absolut” nie jest tylko dodatkowym członem w nazwie. Oznacza on absolutnie zoptymalizowany aerodynamicznie wariant. Christian von Koenigsegg zdradził szczegóły komputerowej analizy hiperauta. Wykazały, że może ono osiągnąć prędkość maksymalną nawet 531 km/h.

Trzeba jednak zaznaczyć, że pobicie rekordu ma być możliwe tylko ze specjalnym ogumieniem. Chodzi o wyjątkowo wydajne opony Michelin Pilot Sport Cup 2 R. Mają nie tylko imponujące właściwości trakcyjne i niezwykłą wytrzymałość, ale także homologację umożliwiającą użytkowanie na publicznych jezdniach.

Pozostaje czekać, aż producent znajdzie odpowiednie miejsce, w którym Absolut będzie mógł przekroczyć granicę 500 km/h.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA PRETENDENT DO TYTUŁU NAJSZYBSZEGO AUTA NA ŚWIECIE:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Czwartek 12.03.2020