Koenigsegg Gemera – 1700 KM i prędkość 400 km/h

Takiego auta jeszcze nie było. Szwajcarska marka udowodniła, że można zrobić samochód, który pomieści więcej niż dwie osoby, a przy tym ma osiągi z prawdziwego zdarzenia.
Gemera_exterior_2.jpg

Oficjalna premiera nowego Koenigsegga Gemera miała odbyć się na targach samochodowych w Genewie. Niestety pokazy zostały odwołane przez epidemię koronawirusa. Producent postanowił, że nie chce dłużej zwlekać z zaprezentowaniem auta, dlatego pokazał je wszystkim w internecie.

Tym, co najbardziej wyróżnia Gemerę spośród hipersamochodów, są oczywiście komfortowe miejsca dla czterech pasażerów. Tego typu auta zazwyczaj mogą pomieścić tylko dwie osoby.

ZOBACZ TEŻ: 1750 koni pod maską. Hipersamochód od SSC

Można by pomyśleć, że producent załatwił dwa dodatkowe fotele kosztem osiągów auta. Nic bardziej mylnego, bo firma nie poskąpiła mocy temu pojazdowi. Został on zaprzężony w 3-cylindrowy silnik o pojemności dwóch litrów, który generuje moc 600 KM.

Zapytacie, gdzie podziała się reszta "stada", o której mowa w tytule… Odpowiadamy, że znajduje się w trzech silnikach elektrycznych, które zostały połączone z tym spalinowym. To dzięki nim łączna moc hipersamochodu wynosi 1700 KM.

Jak twierdzi producent, dzięki takiej fuzji jednostek napędowych pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w niecałe dwie sekundy (1,9 s). Z kolei prędkość maksymalna to 400 km/h. Oczywiście nie możemy zapomnieć o napędzie na cztery koła.Na pasażerów, oprócz wygodnych foteli, czeka wiele innych udogodnień. Są to centralne wyświetlacze systemu inforozrywki w obu rzędach siedzeń, dwie bezprzewodowe ładowarki, Wi-Fi, 3-strefowa klimatyzacja oraz podwójne uchwyty na napoje dla każdego z pasażerów.

Samochód spodoba się nie tylko entuzjastom zawrotnych prędkości, ale też melomanom, bo zainstalowano w nim fenomenalny system nagłośnienia, na który składa się 11 głośników. Natomiast jeśli, któryś z pasażerów woli rozkoszować się książką w ciszy i spokoju, to do dyspozycji są cztery lampki do czytania.

ZOBACZ GALERIĘ:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Środa 04.03.2020