GMC Hummer EV – legendarna marka wraca w wielkim stylu

Hummer powraca! General Motors zaprezentował nową elektryczną superterenówkę. Samochód, zgodnie z filozofią marki, nadal będzie potężnym wozem, ale z całkowicie innym napędem.
humm3.jpg

GMC Hummer EV będzie napędzany trzysilnikowym systemem e4WD o mocy 1014 KM. Auto ma mieć energię dzięki 24–modułowej baterii z możliwością szybkiego ładowania. Oznacza to, że wóz po 10 minutach przypięcia do gniazdka, ma zapewnić przejechanie nawet do 160 km. Pojazd ma także rozpędzać się do "setki" w ok. 3 sekundy. 

GMC Hummer EV ma się przede wszystkim sprawdzić się na off–roadowych trasach. Adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne sprawi, że auto będzie mogło podnieść się o 149 mm. Osłona podwozia ze stalowych płyt będzie chronić ważne punkty, w tym akumulator. Pojazd zabezpieczono także w system UtraVision, czyli system kamer pod podwoziem, dzięki któremu kierowca namierzy wszystkie przeszkody i zdradliwe uskoki. 

humm5.jpg

To nie koniec niespodzianek. Samochód zostanie wyposażony w system asystencki Super Cruise, który w niektórych miejscach wyręczy kierowcę w prowadzeniu auta. Hummer samodzielnie będzie nawet zmieniać pasy ruchu, określając optymalny moment i inicjując ten manewr. 

Premierę samochodu GMC Hummer EV zaplanowano na koniec 2021 r. Będzie on produkowany w fabryce General Motors w Detroit. Producenci nie zdradzili jeszcze, jaka będzie cena auta. Jedno jest jednak pewne – kultowy Hammer powraca po 10 latach i to w naprawdę wielkim stylu. 

humm6.jpg


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: General Motors Piątek 23.10.2020