Elektryczne Harleye?

Ikona amerykańskiej motoryzacji, symbol wolności i niezależności, kojarzony głównie z dużymi i mięsistymi widlastymi silnikami spalinowymi, niedługo może być kojarzony z czymś zgoła innym. Z silnikami elektrycznymi.
harleyDavidsonLivewire.jpg

Szok. Niedowierzanie. Miliony pytań bez odpowiedzi. Jak to? Harleye z silnikami elektrycznymi? Cóż, wygląda na to, że nawet ikony muszą uginać się pod naporem motoryzacyjnych trendów. A te wraz z sukcesem Tesli, wymusiły na innych producentach wybór pomiędzy dostosowaniem się do nich a zginięciem z rynku. Harley wybrał to pierwsze.

Potwierdza to wiceprezes marki Sean Cummings, który w wywiadzie dla „Milwaukee Business Journal” powiedział, że w przeciągu najbliższych pięciu lat, pierwsze całkowicie elektryczne Harleye wyjadą na amerykańskie drogi.

Pierwsze prototypy e-Harleyów o nazwie LiveWire (to ten na głównym zdjęciu) powstały już nawet w 2014 roku, ale nie trafiły one do masowej sprzedaży i wówczas nie planowano wprowadzania ich na rynek w ogóle.

Wspomniane motoryzacyjne trendy zmusiły jednak ikoniczną markę z Wisconsin do zmiany swojej strategii i otwarcia się na klientów z młodszych generacji (według statystyk z 2013 roku przeciętny właściciel Harleya był urodzony w 1965 roku), czego wyrazem mają być właśnie elektryczne motocykle. 

Na tę chwilę nie są znane ostateczne specyfikacje techniczne czy przykładowy wygląd elektrycznych Harleyów i pewnie jeszcze przez jakiś czas ich nie poznamy, zwłaszcza, że marka ma zamiar jeszcze rozwijać całą e-technologię. Fakt pozostaje jednak faktem – nawet taka motoryzacyjna ikona, jaką jest Harley-Davidson, nie oparła się nowoczesności.
Dodał(a): Tomek Makowski Środa 15.06.2016

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Ashwin (2018-10-18 07:46:25)
Impressively I love to play this words cheats game and telling everyone to Join this game, this is one of the most special scrabble word finder cheat video game that is no requires any download or register process. Thank you so much to this. Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)