Ekskluzywna limuzyna Dr. Dre

Ta limuzyna kosztowała rapera 800 tys. zł. Jednak przy jego majątku, wycenianym na 3,2 mld zł to drobne, które zapewne wytelepał z kieszeni spodni przed wsadzeniem ich do pralki. Te SUVy porównywane są do prywatnych odrzutowców,
cadillac-dre.jpg

Dr. Dre - spełniony raper i producent jarał się Ferrari, Porsche, Bentleyami i Lamborghini gdy był dużo młodszy. Teraz potrzebuje wygodnego wozidła, które bezpiecznie zawiezie go do celu, ale przede wszystkim zapewni rozrywkę na zakorkowanych ulicach Kalifornii. Niedawno odebrał swój najnowszy wóz, który uzupełni jego pokaźną flotę. Tym razem zainwestował w Cadillaca Escalade. Ale takiego, którego nawet samo General Motors nie jest w stanie mu spersonalizować.

„Uszyciem” auta na miarę zajęła się firma Becker Automotive Design. Jej klientami byli m.in.: Tiger Woods, Will Smith, Eminem, M. C. Hammer, Snoop Dogg, Vin Diesel, Mike Tyson, Johnny Depp, Michael Jackson, Sylvester Stallone, Slash, Magic Johnson, Shaq O'Neal, Jennifer Lopez, szejkowie, królowie, książęta, prezydenci.  

Twórcy tych spektakularnych pojazdów, porównywanych do prywatnych odrzutowców, nie zdradzają specyfikacji technicznych i wyposażenia poszczególnych aut na zamówienie, jednak ich możliwości są ograniczone jedynie wielkością wnętrza wozu. Mówi się, że Becker Cadillac Escalade ESV Stretch z 2016 roku zrobiony pod Dr. Dre, kosztuje około 800 000 złotych, czyli dwukrotnie tyle, ile najbardziej wypasiony nowy egzemplarz z fabryki przed przeróbkami.Wśród oferowanych przez Automotive Design przeróbek znajdują się m.in.: możliwość przedłużenia i podniesienia dachu auta, pancerne wzmocnienia karoserii i szyb, audiofilskie zestawy grające, wielkie monitory, sieć wi-fi, samopompujące się opony, lodówki na trunki i jedzenie, fotele z masażem, maszyny do aromaterapii, a nawet rowerek stacjonarny.

Dla Dr. Dre, którego majątek wyceniany jest na 3,2 mld złotych, wydatek na SUVa rzędu niecałego miliona nie robi wielkiego wrażenia. Jednak jest on pod wrażeniem, co dostaje w zamian. Gdy przemieszcza się po zatłoczonej Kalifornii, może w spokoju (wyciszone wnętrze) popracować lub obejrzeć jeden z filmów Martina Scorsese, który jest ulubionym reżyserem hip hopowego potentata.
Dodał(a): Rich Giański / fot.: beckerautodesign.com Poniedziałek 25.04.2016