Drogie auta znalezione w zamku

12 drogich samochodów, uchodzących za klasyki motoryzacji odnaleziono w szwedzkim zamku. Będzie można je kupić na zbliżającej się aukcji. Ceny są astronomiczne.

gl1.jpg


W SKRÓCIE:

21 maja 2017 roku w Belgii odbędzie się aukcja motoryzacyjna, na której uczestnicy będą mogli nabyć między innymi 12 aut znalezionych w czeluściach szwedzkiego zamku. Wśród samochodów dostępny będzie Mercedes Benz 300SI Roadster z 1958 roku, Aston Martin Volante z 1980 i Rolss-Royce z 1921. Ceny sięgają nawet 3,4 miliona złotych.

PEŁNA WERSJA:
Nudzi cię chodzenie po zabytkach? Nie masz ochoty iść z dziewczyną do pobliskiego zamku, aby go pozwiedzać? Może czas zmienić zdanie. W jednej ze szwedzkich twierdz znaleziono 12 klasycznych samochodów, które wyceniono na kosmicznie wysokie kwoty.

Jednym z nich jest Mercedes Benz z 1958 roku 300SI Roadster. Jego szacowana wartość mieści się między 2, 6 a 3,4 miliona złotych. Nic dziwnego. Przez wielu fanów motoryzacji jest on uważany za najbardziej inspirujący model sportowego samochodu wyprodukowanego po II Wojnie Światowej.

Wśród innych odnalezionych w szwedzkim zamku modeli jest również Aston Martin Volante z 1980 roku. Jego szacowana wartość waha się między 380 a 600 tysięcy złotych. Ten samochód w swoich czasach został uznany za jeden z najszybszych dostępnych kabrioletów. Może rozpędzić się do 241 kilometrów.

Fani o wiele starszych modeli będą mogli nabyć za co najmniej 3,4 miliona złotych Rolls-Royce’a Phantom II z 1934 roku.

Aukcja, na której będzie można kupić wszystkie 12 cudów motoryzacji odbędzie się już 21 maja 2017 roku, w Górach Ardeńskich w Belgii, a dokładniej w Circuit de Spa-Francorchamps, czyli torze wyścigowym położonym w pobliżu miejscowości Spa.

Chętnie uzupełnilibyśmy swoje kolekcje, o któreś z prezentowanych aut, ale po ostatnim obniżeniu pensji, nie stać nas nawet na resoraki, nie wspominając o bilecie do Belgii.

Dodał(a): Paweł Zieleń /fot.: http://www.bonhams.com/ Piątek 24.03.2017