Luksusowe samochody na aukcji

Rzadkie, luksusowe samochody poszły pod młotek w trakcie aukcji na Amelia Island. RM Sotheby's zadbał, aby wszyscy fani motoryzacji ślinili się na samą myśl, posiadania któregoś z tych unikatowych modeli.
lancia.jpg

W SKRÓCIE:

10 marca rozpoczęła się aukcja RM Sotheby's na Amelia Island, która skończyła się następnego dnia. Firma zaprezentowała rzadkie i pożądane na całym świecie modele aut. Wśród nich znalazła się Lancia Aurelia PF200 C Spider.  Ceny samochodów sięgały nawet 5,4 miliona złotych.

PEŁNA WERSJA:
Chevrolet Corvette z 1961 roku, którego silnik ma moc 280 koni mechanicznych, został sprzedany za, bagatela, 280 tysięcy złotych. Na stronie możemy przeczytać, że w okresie, kiedy powstał, model był jednym z najbardziej podziwianych samochodów w Stanach Zjednoczonych. Każdy marzył, aby mieć go w swoim garażu.

Jak na standardy aukcji cena nie była zbyt wygórowana. Fiat 8V Supersonic by Ghia z 1953 roku został kupiony za równowartość 5,4 miliona złotych. Tego typu modeli powstało zaledwie 15, więc jest to prawdziwy unikat.

Nieco tańszy okazała się Lancia Aurelia PF200 C Spider z tego samego roku. Szczęśliwy nabywca wyłożył na nią równowartość 4,9 miliona złotych. Sprawdź ceny innych modeli.

RM Sotheby’s to dom aukcyjny, który z każdym organizowanym wydarzeniem podnosi poprzeczkę coraz wyżej. Pracownicy firmy dokładają wszelkich starań, aby wielbiciele rzadkich samochodów mogli nabyć ekskluzywne modele.

Od 1999 roku RM Sotheby's na aukcjach regularnie urządzanych na wyspie Amelia Island mieszczącej się w stanie Floryda w Stanach Zjednoczonych, prezentuje selekcję najbardziej pożądanych aut świata.

Aukcja miała miejsce 10 i 11 marca 2017 roku. Niestety nie mogliśmy w niej uczestniczyć, bo nasze Golfy, akurat były u mechanika.

Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: http://rmsothebys.com/ Poniedziałek 27.03.2017