BMW 128ti – pierwszy hot hatch marki z przednim napędem

Już niedługo otrzymamy nową, sportową furę od BMW. Samochód z pewnością spodoba się fanom szybkiej i komfortowej jazdy. W modelu z serii 1 możemy spodziewać się napędu na przednie koła i automatycznie blokujący się mechanizm różnicowy Torsen.
BMWA.jpg

W modelu 128ti otrzymamy czterocylindrowy silnik z technologią TwinPower Turbo o pojemności 2,0 litra. 265 KM umieszczone pod maską umożliwi rozpędzenie się do setki w 6 sekund, a maksymalna prędkość auta wyniesie ok. 250 km/h. Fura wyposażona jest w 8-stopniową sportową skrzynię Steptronic. Nowy kompaktowy sportowiec z napędem wyłącznie na przednie koła kieruje się tym samym do osób które koncentrują się na typowej dla BMW radości z dynamicznej jazdy. Jak widać, auto zostało podrasowane tak, abyśmy poczuli prędkość i przy tym cieszyli się wygodą.
BMWA1.jpg
BMW 128ti będzie konkurowało na rynku z kultową A–klasą od Mercedesa. Wiemy już, że to właśnie te dwie marki są na podium wśród polskich kierowców samochodów sportowych. Co prawda producent samochodów z trójramienną gwiazdą skupił się na wypuszczeniu nowej "S-ki", jednak skoro konkurencja z tego samego kraju nie próżnuje, będzie czas skupić się na stworzeniu podobnego modelu. Model od firmy z Monachium będzie rzuceniem rękawicy takim samochodom, jak Hyundai i30N i Renault Megane RS.
Trwają ostatnie prace nad dopieszczeniem najnowszego auta od BMW. Intensywne jazdy konfiguracyjne na ciężkich drogach w regionie Eifel mają szczegółowo wykazać, czy nie należy wnieść jeszcze kosmetycznych poprawek. Model 128ti trafi na rynek w listopadzie.ZOBACZ NAJCZARNIEJSZE BMW:Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: BMW Piątek 18.09.2020