Porsche Project 411 – futurystyczny hołd dla 911

Przyszłość motoryzacji jest właśnie teraz. Jesteśmy świadkami tego, jak spalinowe silniki zmieniają się na całkowicie elektryczne układy napędowe. Przy czym nawet marki słynące z paliwożernych jednostek pokazują już koncepty samochodów przyszłości zasilanych prądem.
7-Exterior-Renders-4.png
Porsche Project 411 jest efektem współpracy dwóch znakomitych projektantów. Hussain Almossawi i Marin Myftiu opracowali samochód, który ma być futurystycznym hołdem dla Porsche 911 Spyder. Koncept odbiega jednak o lata świetlne od oryginału, który każdemu fanowi marki jest doskonale znany. Trzeba jednak zauważyć, że trzyma się idei przyświecającej firmie.

Futurystyczne Porsche, mimo że wygląda jakby, zostało wyjęte z filmu Tron, ma w sobie sporo elegancji. Zaokrąglona linia i pozbawiona ostrych kantów karoseria przyczyniają się do tego, że samochód sprawia wrażenie bardzo lekkiego i delikatnego, a zarazem luksusowego.

Sprawdź: Porsche 964 "Un-hinged" – zdekonstruowana wizja ikony wyścigów

Twórcy przyznają, że ich projekt został stworzony z myślą o ambitnej przyszłości, w której samochody przekraczałyby granicę 400 km/h. Podczas opracowywania Porsche 411 wyobrażali sobie świat i drogi, którymi miałoby poruszać się to auto.

Ogromna prędkość samochodu byłaby osiągalna tylko dzięki ładowaniu indukcyjnemu w ruchu. Wymagałoby ono technologicznej zmiany infrastruktury i dróg, pod którymi znajdowałyby się indukcyjne linie uzupełniające energię w aucie. Nowatorskie rozwiązania miałyby także pozwolić na wprowadzenie znacznie mniejszych baterii i uszczuplenie pojazdu.

Sprawdź: Ma Porsche, więc może. Zaparkował na chodniku i wszczął awanturę

Porsche już w zeszłym roku zaprezentowało swój pierwszy samochód elektryczny, co tylko pokazuje, że nawet marki kojarzone z paliwożerny sportowymi samochodami, podążają za tropem Tesli, która zrewolucjonizowała rynek motoryzacyjny. Teraz trzeba tylko czekać, aż drogi i infrastruktura będą dostosowane do ich potrzeb. Co może potrwać dłużej niż przeniesienie projektu 411 do świata rzeczywistego.

Zobacz galerię Porsche z przyszłości:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Mossawi Studios Piątek 18.09.2020