Bajaj Dominar 400 – motocykl turystyczny na kategorię A2

Założeniem motocyklu Dominar 400 jest to, że ma łączyć sportowe doznania z wygodą i bezpieczeństwem, podczas wyjazdów turystycznych. Czy to się sprawdza? Sprawdźmy!

dominar.jpg

Bajaj to jeden z największych producentów motocykli na świecie. W 2016 roku wyprodukował on ponad 3,5 miliona maszyn. Sam eksport obejmuje aż 75 państw, w tym Polskę. Firma współpracuje z Rometem. Dominar 400 dość szybko stał się jednym z liderów w swoim segmencie. Co decyduje o wyjątkowości tej maszyny i dlaczego warto zwrócić na nią uwagę?

dominar-ckm-5.jpg

Dominar 400 - The Sports Tourer

Producent określa swoje najnowsze dziecko jako “The Sports Tourer” i rzeczywiście trzeba przyznać, że opis pasuje do niego jak ulał. Dominar 400 posiada silnik z trzema świecami zapłonowymi, co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa. Moc to 35 KM przy 8000 obr/min. Maszyna potrafi pokazać pazur i zafundować niezłą dawkę emocji. Do tego 6-biegowa skrzynia, hamulce ByBre (pochodna Brembo) i pojemność na poziomie 373,3 cm3. Trzeba przyznać, że liczby robią wrażenie. Ale to przecież nie one decydują o przyjemności z jazdy. 

Idealny motocykl na dłuższe podróże

Cały układ chodzi bardzo precyzyjnie - Dominar 400 to maszyna zwrotna i dynamiczna  Do tego należy dodać bardzo przyzwoicie działającą skrzynię biegów i skuteczne hamulce. ABS od Boscha również chodzi niezawodnie. Można śmiało stwierdzić, że producenci wykonali kawał niezłej roboty. Wygodna pozycja podczas jazdy oraz bardzo dobre podzespoły sprawią, że dłuższe podróże będą udane i bezproblemowe.

dominar400-ckm.jpg

Nie dziwi więc, że sprzęt jest reklamowany jako cacko dla podróżników. Warto spróbować przejażdżkę Dominarem 400 na własnej skórze. Wysoka jakość wykonania idzie w parze z wygodą plus nie zapominajmy o cenie! 14999 zł to bardzo dobra kwota jak za tego typu maszynę. Dominar 400 to dopracowana maszyna i co najważniejsze - w znacznie niższej cenie niż u konkurencji.


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 20.07.2018