Aston Martin DB5 Bonda w wersji Lego

Chociaż model jest o wiele mniejszy od oryginału, to zadbano w nim o najdrobniejsze szczegóły.

dzexwtps9hp4il2g8e8w.jpg

Firma Lego co jakiś czas zaskakuje nas modelami, których pierwowzory na stałe zapisały się w historii popkultury – tak było chociażby w przypadku Gwiazdy Śmierci oraz Sokoła Millennium (ten drugi jest zresztą największym zestawem Lego w historii). Teraz duńska firma zaprezentowała zestaw, którego z pewnością zapragną miłośnicy najsłynniejszego tajnego agenta w historii.

Aston Martin DB5 w wersji z klocków Lego 

wmbyshhbvnclhqljfkvb.jpg

Formę plastikowych klocków przybrał bowiem Aston Martin DB5, którym James Bond po raz pierwszy jeździł w filmie „Goldfinger” z 1964 roku, który do tej pory regularnie trafia do czołówki zestawień najlepszych „Bondów”. Twórcy zadbali o odwzorowanie samochodu w najdrobniejszych szczegółach. DB5 w wersji Lego jest wyposażony w katapultę pod siedzeniem pasażera, karabiny maszynowe w zderzakach, a także w obrotowe tablice rejestracyjne. Nie jest to może najbardziej skomplikowany model w historii (składa się z 1295 elementów, podczas gdy np. Bugatti Chiron miał ich 3599), ale niejeden fan agenta 007 z pewnością chciałby go postawić na swojej półce. 

m0hcim27cuczqbnog9cf.jpg

Zestaw, który pojawi się w sprzedaży 1 sierpnia 2018 roku, został wyceniony na 150 dolarów.Dodał(a): Piotr Majewski / fot. materiały prasowe Piątek 20.07.2018