Audi TT Quattro Sport

W Genewie Audi zaprezentowało nie tylko nowy model TT, ale także i jego koncepcyjną wersję TT Quattro Sport
Audi TT Quattro Sport


Auto napędzane jest dwulitrową TFSI kopiącą 420 końmi mocy, co jest to nowym rekordem w kategorii silników dwulitrowych! Jednostka napędowa waży zaledwie… 150 kilogramów. Napęd przekazywany jest za pomocą dwusprzęgłowej S-tronic oczywiście na cztery koła. Dzięki temu auto w zaledwie 3,7 na zegarach ma 100 km/h.

Dynamika po niemiecku
Napęd quattro rozdziela moment obrotowy między osiami, aktywnie go dopasowując w czasie tysięcznych sekundy i czyniąc w ten sposób samochód bardzo dynamicznym. Przednia część karoserii jest stalowa. Podłoga zawiera elementy hartowanych stopów stali, zewnętrza warstwa karoserii jest aluminiowa. Auto waży 1344 kg!

belka_zobacz-galerie.jpg


Dynamiczny atleta
Sylwetka polakierowanego w całości na kolor biały z efektem kryształowym Audi TT quattro sport concept, z każdej strony sprawia wrażenie atletycznej i dynamicznej. Cechą typową dla modeli TT jest to, że wnęki kół tworzą klasyczne półokręgi. Po każdej stronie są o 30 mm szersze niż w seryjnym odpowiedniku. Z tyłu szeroki, wyraźnie podzielony na sześć sekcji i wystający poza sylwetkę pojazdu dyfuzor podkreśla wyczynowy charakter Audi TT quattro sport concept. Dwie duże, okrągłe końcówki rur wydechowych umieszczone w obrębie dyfuzora, przesunięto bardziej ku jego zewnętrznym krawędziom. Po bokach, poniżej tylnych świateł, umieszczono spore wyloty powietrza. Duże, zamontowane na stałe skrzydło spojlera zwiększa docisk tylnej części pojazdu.

Okrojony środek
We wnętrzu auta zamocowano same niezbędne elementy. Nie ma podłokietników czy głośników. Dominuje Alcantara. Kierowca siedzi w kubełkowatym fotelu wyścigowym z czteropunktowymi pasami bezpieczeństwa. W bagażniku nie ma miejsca na słoiki od mamy. Mieszczą się tam dwa kaski. Na ramionach kierownicy, obok czerwonego przycisku Start-Stop, znajdują się przyciski i pokrętła obsługi Audi virtual cockpit. Po odpowiednim uruchomieniu przycisku ukazuje się cyfrowa tablica rozdzielcza o przekątnej 12,3 cala prezentująca różne informacje.
Dodał(a): night driver Czwartek 13.03.2014