WAVE - ciężarówka marzeń?

Czy tak będą wyglądały ciężarówki przyszłości? Jeśli tak, to robimy na nie prawko!
ciężarówka przyszłości


Stworzył ją… Walmart, czyli amerykańska sieć supermarketów. Podstawą jej stworzenia była …ekonomia. Dokładnie zmniejszenie kosztów paliwa spalanego przez ciężarówki rozwożące towar dla sieci. Amerykanie postanowili stawić temu czoła tworząc projekt ciężarówki przyszłości, która dzięki swoim aerodynamicznych kształtom ma spalać o wiele mniej benzyny niż te, których dzisiaj używa.

belka_zobacz-galerie.jpg

WAVE napędza hybryda składająca się zestawu akumulatorów, silnika elektrycznego i mikroturbiny. Wyglądu konceptowi pozazdrościć może każda poruszającą się po drogach maszyna. Jest po prostu piękny. Naczepę w całości zbudowano z włókien węglowych dzięki czemu jej masa poleciała o prawie 1800 kg!

Kabina kierowcy jest wielka i niezwykle jasna. Wchodzi się do niej przez elektrycznie rozsuwane drzwi. Co ciekawe fotel „tirowca” nie jest umieszczony po lewej stronie. Zamontowano go centralnie, co ma dawać większy komfort i widoczność. Zamiast tradycyjnych zegarów zamontowano elektroniczne wyświetlacze. Kierownica wciąż okrągła.

Czy tak będzie wyglądać ciężarówka przyszłości?
Dodał(a): night driver Piątek 14.03.2014